M6500 - touchpad, sterownik bluetooth

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
va
vagabunda
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2018, 17:16

M6500 - touchpad, sterownik bluetooth

Postautor: vagabunda » 09 gru 2018, 17:49

Witam
Posiadam model dell M6500.
Czy ten model della posiada jeszcze sterownik do bluetooth dla systemu windows 7? Na oficjalnej stronie dell nie ma sterownika dla tego modelu, są jakieś inne możliwości uzyskania go?
Ponad to kilka miesięcy temu padł mi system, została wymieniona płyta główna. System i wszystkie sterowniki były zainstalowane od nowa. Od tego czasu mam notorycznie powtarzający się problem z touchpadem. Przez pierwsze kilka minut działa bez zarzutu, a następnie wyłącza się część odpowiedzialna za przesuwanie kursorem po ekranie. Wodzik i przyciski dalej działają. Na pasku zdań ikona touchpada wyświetla niebieski punkt na polu dotykowym. Nie można też uruchomić menu touchpada, ustawień myszki czy czegokolwiek co pozwoliłoby chociaż sprawdzić czy touchpad się wyłączył czy jest to błąd sterownika. Sterownik jest oczywiście z oficjalnej strony dell. Wszystko wskazuje na to, że program po prostu się zawiesza. Pomaga tylko zrestartowanie systemu, ale tylko na chwilę - musiałabym co kilka minut uruchamiać ponownie system. Aktualizowałam sterowniki, system nie wykazuje błędu dla tego urządzenia. Nie ma też możliwości żebym włączała go przez przypadek, przyciskiem na klawiaturze ani w inny sposób. Zdarza się to za każdym razem, czy korzystam tylko z kursora czy piszę na klawiaturze, nie wykonuję też specyficznych ruchów na touchpadzie, które mogłyby być poleceniem wyłączenia go. Czy ktoś miał podobny problem i może wie co z tym zrobić?


ja
jazzbandyta
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 19:52

Re: M6500 - touchpad, sterownik bluetooth

Postautor: jazzbandyta » 26 mar 2020, 20:04

Mam podobny problem. Czasem, po długim czasie pracy gładzik zatrzymuje się, trackpoint działa, przyciski działają. W momencie, kiedy uruchamiam reset, gładzik zaczyna działać, ale już nie można zatrzymać wyłączenia się laptopa. Wnioskuję, że jest to problem systemowy, nie elektryczny brak kontaktu. Sterowniki firmowe. Czy ktoś zna receptę na taką dolegliwość? Oczywiście, można przejść na obsługę trackpoinet, ale nie jest to takie proste, gdyż trackpoint ma o wiele większą szybkość, w związku z czy fatalna precyzja. nTrzebaby w ustawieniach myszy zmienić szybkość o połowę. Tak samo, zewnętrzna mysz jest o wiele szybsza od gładzika. Jest to bardzo uciążliwe.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: M6500 - touchpad, sterownik bluetooth

Postautor: piotr_solek » 27 mar 2020, 13:17

Dotyczy to zapewne dużej ilości modeli. Żona od paru tygodni narzeka na podobny problem w E7440. Wyłączenie opcji oszczędzania energii dla podzespołu może pomoc jak i ustawienie max zasilanie. W zależności od systemu/wersji sterownika, albo pomoże albo i nie. Problem istnieje "od zawsze", tylko nie każdy używa funkcji, które mogą go uwidocznić.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]