Jaki nowy procesor do laptopa ?

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
Wa
Waleczne_Serce
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2020, 17:03

Jaki nowy procesor do laptopa ?

Postautor: Waleczne_Serce » 02 sty 2024, 08:40

Witam, mam kilkuletniego laptopa już Precision 7730 z procesorem Intel Xeon E-2186M. Właśnie mam w planie zakupić nową pastę i pady, mam już nowe wentylatorki. Mam taką sytuację iż niby sprzęt przechodzi testy pozytywnie. Jednak dochodzi do przegrzewania procesora, co mocno obniża mi pracę na tym sprzęcie. Chcę dokonać wymian i czyszczenia, ale kalkuluję możliwe uszkodzenie procesora. Chciałem się dowiedzieć jaki nieco lepszy procesor można w nim zamontować, nowy na gwarancji w razie czego. Niestety tego samego procesora nie znalazłem do nabycia. Choć mam nadzieję po cichu iż to tylko pasta przewodząca powoduje throttling. Ogólnie parametry sprzętu by mi wystarczały, lecz jest to 8 gen procesorów. Nie widziałem nowych w razie czego na wymianę. Ewentualnie może sklep doradzicie ? Albo nieco nowszy szybszy procesor który będzie pasował do tego modelu.

Producent płyty głównej: Dell Inc.
Produkt płyty głównej: 0MG0JR
Wersja płyty głównej: A00


Wa
Waleczne_Serce
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2020, 17:03

Re: Jaki nowy procesor do laptopa ?

Postautor: Waleczne_Serce » 04 sty 2024, 08:09

Problem rozwiązany i to błacho się okazał. Jako iż gwarancja już na sprzęt minęła, postanowiłem wczoraj rozebrać laptopa aby wymienić wentylatorki. Bo jeden już na łożysku brzęczał. Ku mojemu zdziwieniu miałem poluzowane śrubki na chłodzeniu, nie wielkie luzy, lecz nie dokręcone do końca. Zakupiłem nowe termopady thermal grizzly minus pad 8, 0,5 mm, 1 mm oraz 2 mm. Ponadto na procesor i układ graficzny zastosowałem "thermal grizzly carbonaut pad" o przewodności cieplnej 62,5 W. Układy zabezpieczyłem taśmą kaptonową przed zwarciem, bo dociąłem dość duże fragmenty ponad wielkość układów, aby się nie przesunęły. Ku mojemu zdziwieniu po odpaleniu sprzętu komp uruchomił się niemal bezgłośnie. Zrobiłem test podzespołów w stresie i okazuje się iż sprzęt przeszedł pozytywnie. Wentylatorki są ciche. W spoczynku wręcz wyłączają się co wcześniej nie miało miejsca. Komp się grzał wcześniej ewidentnie. Sprawdziłem gry WoT Blitz w 4K i chodzi bez zajęknięcia. Civilization VI w 4K i chodzi bez zajęknięcia na maksymalnych detalach. Fifa 23 oraz FC 24 w Full HD na maksymalnych detalach, bez zajęknięcia. Coś co wcześniej nie miało miejsca, fify cieły się niemiłosiernie. Nie dało rady grać, nawet Civilizacja VI w Full HD nie dawała rady bez cięć. Wydaje się iż wina leżała po stronie chłodzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]