Dell Precision M6600 problem z wydajnością i chłodzeniem

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
po
poldek8342
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2016, 13:23

Dell Precision M6600 problem z wydajnością i chłodzeniem

Postautor: poldek8342 » 03 sty 2016, 14:16

Witam,
od prawie samego początku występuję w moim dellu taki nietypowy problem.
1.Przy włączaniu wentylatory pracują na najwyższych obrotach. ( pracuję prawdopodobnie 1 z 2, ten na grafice)
w w/w przypadku występują następujące problemy:

- w menu diagnostycznym obroty wentylatorów pokazują po 10000 obr.
- gdy zasilacz jest podłączony to wydajność jest bardzo niska
- na samej baterii nie ma problemu z wydajnością
- wyskakują w narzędziach diagnostycznych uwagi iż istnieje problem z wentylatorami
- po uruchamianiu komputera pokazuję problem z przegrzewaniem ( 1004-kod błędu ale dokładnie nie pamiętam ), po wciśnięciu F1 komputer uruchamia się normalnie i nie ma problemu z wydajnością komputera na samej baterii)
- po pewnym czasie pracy na baterii komputer przegrzewa się i wydajność spada ( pracuję jeden wentylator)
- po uruchomieniu komputera i podłączeniu wtedy zasilania wydajność spada ta, że ciężko jest go nawet wyłączyć ponieważ trwa to całą wieczność.

2.Przy włączeniu wentylatory w ogóle nie włączają się.
- w menu diagnostycznym obroty wentylatorów pokazują po 10000 obr.
- gdy zasilacz jest podłączony to wydajność jest bardzo niska
- na samej baterii nie ma problemu z wydajnością
- po pewnym czasie pracy na baterii komputer przegrzewa się i wydajność spada (nie pracuję żaden wentylator)
- po uruchomieniu komputera i podłączeniu wtedy zasilania wydajność spada ta, że ciężko jest go nawet wyłączyć ponieważ trwa to całą wieczność.

3. Komputer na baterii włącza się normalnie ( zdarza się to raz na 10 włączeń i najczęściej po dłuższym spoczynku bez podłączonej baterii i zasilania)
wszystko dziła ok

4.Komputer na zasileniu włącza się normalnie ( zdarza się to 2 razy na 10 włączeń i najczęściej po dłuższym spoczynku bez podłączonej baterii i zasilania)
wszystko dziła ok

5.Komputer na zasileniu i baterii razem- rzadko komputer włącza się normalnie ( problemy, patrz punkt 1 i 2)

Ciekawostka jest taka iż wczoraj włączyłem wieczorem komputer na zasileniu bez baterii i pracowałem na nim kilka godzin. po zakończonej pracy wygasiłem komputer i nie odłączałem zasilacza. Dzisiaj wznowiłem system i dziła normalnie, tak jak wczoraj.
Proszę o pomoc ponieważ serwis Dela sobie nie radzi. Komputer był już naprawiany już 3 razy i wymienione zostało już prawie wszystko: chłodzenie 3x, płyta 3x, procesor 1x, grafika 2x, kable i kabelki 1x, czytnik kart 1x.
Po takiej naprawie komputer działa ok 8 miesięcy bez problemu.
Pozdrawiam


Ma
Max
Dellmania User
Posty: 64
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:32

Re: Dell Precision M6600 problem z wydajnością i chłodzeniem

Postautor: Max » 27 lut 2016, 01:58

Witam

Sprawdź programem diagnostycznym PSA przy jakich komponentach wyswietli kody błędów : przy włączeniu i wyswietlaniu Loga DELL M6600 wciśnij "F12" i wybierz z opcji "Diagnostic :

Tu masz link do "Rozwiązywanie problemów ze sprzętem za pomocą diagnostyki ePSA lub PSA i przewodnik po kodach błędów

Pozdrawiam. Max


Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika