Dell M4700 - GPU Radeon i Optimus

Problemy związane z: Laptop Dell Precision
mm
mmatizz
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2022, 10:59

Dell M4700 - GPU Radeon i Optimus

Postautor: mmatizz » 16 sty 2022, 11:08

Witam,

mam problem z laptopem Dell Precision M4700. Otóż w środku mam kartę graficzną AMD FirePro M4000, która nagle z dnia na dzień zniknęła. Kupiłem drugą taką samą i działała przez 3 dni i znowu zniknęła. Co ciekawe, zanim karta zniknęła nie było widać zintegrowanego Intela, a teraz już jest. Być może miało to coś wspólnego z tym, że dopóki dopóki Radeon był nie było Optimusa w biosie, a jak zniknął, to w biosie pojawił się Optimus.

Próbowałem formatować itp, jednak za każdym razem na chwilę było widać kartę, a później znikała.

Czy ma ktoś na to jakiś pomysł?

Pozdrawiam,
Mateusz


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell M4700 - GPU Radeon i Optimus

Postautor: piotr_solek » 13 lut 2022, 14:20

Sterowniki i być może automatyczna aktualizacja w zależności od systemu. Instalacja wg zaleceń Dell. Czasem z przyzwyczajenia instaluje się inne sterowniki. Ustawienia w BIOS przywrocić , jesli były zmieniane, lub juz nie wiadomo , co było przestawiane. Mam wcześniejszy" model. Chyba najsolidniejsza konstrukcja-wyglad i niezawodność z czasów świetności tych modeli.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Precision”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]