Recovery - przywrocenie dysku do stanu pierwotnego

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Recovery - przywrocenie dysku do stanu pierwotnego

Postautor: Portal » 12 mar 2017, 13:30

Witam
Czy po wymianie dysku lub utracie partycji jest możliwość odtworzenia stanu dysku do stanu jaki opuścił fabryke DELL ? (lacznie z partycja recovery na ktorej jest obraz systemu)
KIedys mozna bylo zrobic sobie nosnik dzyskiwania dysku ale pod windowsem 10 juz tego nie ma. Czy DELL udostepnia - przysyla- jakies obrazy za pomoca ktorych mozna przywrocic sklad dysku, lacznie z partycja recovery ?


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)
pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Recovery - przywrocenie dysku do stanu pierwotnego

Postautor: piotr_solek » 13 mar 2017, 23:44

Do niektórych modeli jest do pobrania np mój E6440 z i7 ma taką opcję a E7440 z i5 nie ma . Póki co nie odkryłem innej zależności.

Inna sprawa, że przy Windows 8/10 nie ma potrzeby się w to bawić. Służą do tego wbudowane narzędzia. A po roku, trzech przywracanie "fabrycznej wersji" jest już trochę nieaktualne. Mam tu na myśli modele biznesowe dla których jest większa ilość aplikacji często aktualizowanych.. W dużych firmach jest od tego dział IT.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Po
Portal
Dellmania User
Posty: 119
Rejestracja: 09 cze 2010, 08:14

Re: Recovery - przywrocenie dysku do stanu pierwotnego

Postautor: Portal » 15 mar 2017, 08:09

no jest do porabia obraz ale to czysty windows z dodatkowymi sterownikami (bez aplikacji itp wgranych w fabryce)..nie przywraca on partycji recovery z zapisanym tam obrazem...


PS co sie dzieje z naszym kolega ze wsparcia DELL - MarekatDell ?


-----------------------------------------------------------------------------------
DELL Latitude 7490, E7470 ; DELL Inspiron 7348 ; DELL Inspiron 5548 ;
ThinkPad L470 (służbowy)

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]