[D830] notoryczne zawieszanie się laptopa

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
co
cold
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2011, 01:46

[D830] notoryczne zawieszanie się laptopa

Postautor: cold » 17 gru 2011, 01:52

Witam wszystkich serdecznie,

Kupilem jakis czas temu uzywanego Della D830 na allegro (super sprzęcik), ale mam jeden problem. Czasami ni stąd ni z owąd system się zawiesi. Nie musze wcale robic wymagajacych operacji. Po prostu myszka staje, wentylatory zaczynaja pracowac szybciej (wtf?) i tyle. nic sie nie zrobi. trzeba robic reset. czasami jak gra muzyka w winampie to dzwiek jakby ostatnia sekunda z piosenki sie zapetla tworzac niemily dla ucha odglos ("trtrtdrtrdddtrtdddrdst").
Czasem jest spokoj pare dni, a czasem kilka razy jednego dnia (a czasem nawet 3 razy w ciagu 15 minut).
Jednak problem i tak zawsze wystąpi, najdluzej za kilka dni.

Moze to wina jakichs wentylatorow/ze sa zabrudzone? albo sie grzeje zbytnio sprzecik?
Temperatury niby mam ok jednak laptop zawsze jest wyraznie b. cieply - ale moze "ten typ tak ma". Dodatkowo uzywam podkładki chlodzacej.

Testowalem tez pamiec programem bootowalnym memtest 4h i nic nie wykrył.
Dysk twardy - testowalem bad sectory i program zadnych nie wykryl, ale moze to jakas inna kwestia?
Sprzet ma tez problem piszczacych cewek/inwerterow/whatever pod Windowsem (w BIOSie, czy Linuksie go nie ma), ale udalo mi sie zniwelowac go programem RMClock :)

System to Windows 7 (nie mam najnowszych aktualizacji, ani SP-moze miec wplyw?).
Na poczatku instalowalem chyba jakies sterowniki ktore byly przeznaczone na Viste. Czy mozliwe ze to jest problemem i format by pomogl?

Parametry dokladne to: Core2Duo T8300 2,4GHz; RAM 2x2GB (jedna kosc Samsung, druga Melco), obie 333MHz wg CPU-Z; 160 GB HDD; grafika Intel GMA965. Reszta jest juz chyba standardowa dla tego modelu ;-)
BIOS wersja A15 - najnowsza zdaje sie.

Moze spotkaliscie sie z czyms takim? Obstawiacie sprzet (cos konkretnie), czy moze system?

dzieki za rady z gory
pozdrawiam!!

PS. problem podobny do tego opisanego tutaj:
http://vivekagarwal.wordpress.com/2008/ ... epeatedly/
http://vivekagarwal.wordpress.com/2008/ ... eze-issue/
Jednak tam problemem była grafika nVidii, a ja takowej nie posiadam.


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]