LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
ar
arturjedruch
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2009, 11:57

LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: arturjedruch » 20 wrz 2009, 13:17

Dokupiłem do laptopa latitude E6500 modem gsm 5530 podłączyłem do wejścia WWAN i
1 W biosie jest widoczny jako cellulare instaled (ponowny restart i nic none, ale całkowicie wyłączenie i załączenie znów cellulare instaled )
2 system Vista basic wersja US niestety w menadżer urządzeń modem za każdym razem nie widoczny
3 czasami zdarzy się ze po uruchomieniu windy pojawia sie komunikat ze instaluje nowe urządzenie ale w menadzer urządzeń i tak nic nie ma tylko w dodaj/usun programy jest dell 5530
jezeli miał ktoś podobny problem i zna jego rozwiązanie to prosze o pomoc..


ar
arturjedruch
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2009, 11:57

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: arturjedruch » 21 wrz 2009, 21:49

WITAM PONOWNIE
nie wiem czy to coś pomoże lub moze nakieruje, w dniu dzisiejszym mój modem podłączyłem do latitude D830 i co---- oczywiście ze działa----ten laptop został zakupiony w polsce w przeciwieństwie do mojego. A może tu tkwi przyczyna ze ja kupiłem go w USA i może wejście na modem zostało przystosowane do tamtej telefonii komórkowej. Sprawdziłem strone US ze sterownikami i jednak na tamten rynek tez montowali modem 5530 różnica polega na tym ze tam w opisie jest HSPA a u nas w polsce HSDPA ale to raczej wpływu nie powinno mieć. No chyba że się mylę...
wykonałem też takie czynności:
Aktualizacja biosu ze strony Dell Polska oraz w biosie przestawialem czytanie powolne ale szczegółowe to wskazówki z innych for. No ---to by było wszystko. WNIOSEK DALEJ na moim LATITUDE E 6500 nic nie wykrywa
POMOCY.........

KOLEJNY ETAP WALKI Z MODEMEM 5530---jest jakiś postęp
Niewiedzieć dlaczego nagle modem zaczął być widoczny. manager urządzeń pokazuje że jest i nawet po uruchomieniu managera wireless(sony ericsson5) ładnie net śmiga, ALE w momencie zamknięcia aplikacji znow menadżer urządzeń go nie widzi. restart nie pomaga , dopiero wyłączenie i włączenie powoduje ze znów jest widoczny a to chyba raczej nie jest normalne.......
JEŻELI KTOŚ ZNA ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU TO PROSZĘ O POMOC
---ODINSTALOWANIE MANAGERA WIRELESS TEŻ NIE POMAGA
--- MAM ZAINSTALOWANE STEROWNIKI A06 nrR220877+ sony ericsson Wireless Manager5
---z jednego z for zastosowałem poradę przeinstalowania sterowników po ich zainstalowaniu--też nie pomoglo.

I znów kolejne doświadczenie---już wiem dlaczego nagle modem 5530 (KM266) zaczął być nagle wykrywalny przez system a mianowicie całą procedurę instalowania sterownikow zacząłem z włożoną kartą SIM do laptopa (po wyjęciu sutuacja sią powtarza ze system modemu go nie widzi a BIOS widzi)
TO PODPOWIEDŹ DLA TYCH KTĂ“RZY BORYKAJĄ SIĘ Z PODOBNYM PROBLEMEM

PROBLEM NIEDZIAŁANIA MODEMU PO ZAMKNIĘCIU APLIKACJI Wireless Manager 5 WCIĄŻ AKTUALNY. JEŻELI KOMUŚ COŚ PRZYSZŁO DO GŁOWY W OPARCIU O MOJĄ PODPOWIEDŹ TO PROSZĘ O POMOC.....


Awatar użytkownika
dobo

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: dobo » 28 wrz 2009, 13:52

Proponuje tel do serwisu DELL-a, pewnie się juz z tym spotkali i mogliby pomóc :)


ji
jinok
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2010, 16:27

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: jinok » 09 maja 2010, 16:36

Witam
Aby modem dell 5530 działał poprawnie należy zainstalować odpowiednie sterowniki .
Sam siedziałem nad tym sporo czasu , inne są do visty i inne do xp .
Szukałem wszędzie ale nigdzie nie znalazłem dobrych sterowników , w końcu sprzedałem starą kartę i kupiłem nową już ze sterownikami . Oprócz dobrych sterowników liczy się również kolejność instalacji . Modem Dell 5530 posiada GPS , świetnie wsółpracuje z automapą , google maps , google earth , spradziłem na 100%.

Sterowniki do ściągnięcia tutaj DellMania:link usunięty, gdyż prowadził do strony płatnej.


ar
arturjedruch
Posty: 9
Rejestracja: 20 wrz 2009, 11:57

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: arturjedruch » 20 maja 2010, 16:16

Witam serdecznie
Po długim okresie bezczynności raz jeszcze podejdę do wątku modemu 5530. Dzisiaj już wiele spraw się wyjaśniło i postanowiłem tym się podzielić.
Jak się okazało sprzedający ten modem okazał się trochę nie fer i sprzedał nie działający w 100% modem. Po wymianie ( oczywiście podstępem jak to później nazwał pułapka socjotechniczna) i zainstalowaniu sterowników na dzień dzisiejszy działa wszystko w 100%.
Szkoda tylko ze przez tak długi czas sprzedający przekonywał mnie że wina jest po stronie mojego laptopa a nie jego modemu.
Mam nadzieję że opisane objawy niedziałającego w 100% modemu kiedyś komuś się przydadzą. :D :D


Bo
Bols
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:41

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: Bols » 22 maja 2010, 19:42

Tak to jest że uczciwi ludzie są cenniejsi niż złoto i brylanty. Ja tylko wtrące swoje małe doświadczenie, jeżeli będziesz miał jakieś problemy z wydajnością sprzętu lub jakiekolwiek inne dziwne objawy. Reinstal windy. Jestem wielkim przeciwnikiem aktualizacji biosu :P nie wiem czy to ja mam pecha czy to poprostu jest operacja która albo zchrzani albo naprawi problem. U mnie nigdy nie wyszło to na dobre ani na obecnym ani na poprzednich sprzętach. To tak ku przestrodze ;P


kr
krzytas
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:39

Re: LATITUDE E6500 A MODEM GSM 5530

Postautor: krzytas » 25 lis 2011, 11:27

Witam! Poszukuje takiego modemu do mojego Dell D620 czy ktoś ma może na sprzedaż w rozsądnej cenie?
Pozdrawiam
krzytas


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]