Latitude E6420 i Projektor BenQ w1060 po HDMI Problem

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
am
amigancik
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:28

Latitude E6420 i Projektor BenQ w1060 po HDMI Problem

Postautor: amigancik » 24 cze 2016, 17:36

Witam szanowne forum.
SPRZET: Komputer Dell Latitude E6420 oraz podłączony po HDMI projektor BenQ W1060
Od razu powiem że na infolinii Dell-a powiedzieli że za stary komputer, poza tym problem z projektorem.
Podobna odpowiedz usłyszałem w BenQ.
Generalnie Dell zwala wine na BenQ i odwrotnie...

Problem polega na podłączeniu kabla HDMI do projektora, bo komputer wtedy "NIE WSTAJE"
Zawiesza sie po 1-2 sekundzie od momentu wczytywania systemu - Win 7
Probowalem rozne wersje Bios od najstarszej do najnowszej.
Probowalem rozne sterowniki grafiki (intel hd).
Nie pomaga.
Jesli od razu zapomne wypiac kabel HDMI, to po zawieszeniu musze wypiac, wylaczyc komputer, wlaczyc bez kabla lub wypiac kabel z projektora, zaczekac az Windows 7 wczyta sie choc w 50% i wtedy dopiero moge wpinac kabel HDMI.
Kiedy "uruchamiam ponownie" komputer z podlaczonym kablem hdmi i projektorem, problem nie wystepuje i uruchamia sie bez problemu. Problem jest wtedy kiedy wlaczam komputer ze stanu wylaczonego.

Jest to uciazliwe a po tym jak zalatwil mnie Dell i BenQ oraz tym co juz zrobilem, nie mam pomyslu co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy. Poza tym ze niesmak i uraz pozostal do obu firm...


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Latitude E6420 i Projektor BenQ w1060 po HDMI Problem

Postautor: piotr_solek » 28 cze 2016, 20:27

Faktycznie wytłumaczenie godne amatorów na forum a nie firmowej infolinii. Pozostaje zaakceptować niedogodności lub, co ja bym zrobił, spróbować ponownej instalacji. Zacząć od instalacji sterowników tylko do chipsetu (ewentualnie wifi jeśli nie będzie działać) . Uruchomić z projektorem. Grafika na sterownikach Microsoft u. Jeśli dalej nie działa zrobić aktualizację Windows update. Sprawdzić czy problem ustąpił. To nie gotowe rozwiązanie tylko próba. Powodzenia.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
am
amigancik
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:28

Re: Latitude E6420 i Projektor BenQ w1060 po HDMI Problem

Postautor: amigancik » 03 lip 2016, 00:47

Spoko, dzieki za szczere checi.
Myslalem o tym zeby czysty system sprobowac, jak bede mial czas i dysk to pewnie sprobuje, choc jakos nie mam przekonania ze to ma sens...
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: Latitude E6420 i Projektor BenQ w1060 po HDMI Problem

Postautor: AMSO » 03 lip 2016, 08:59

Coś mi tutaj wygląda na problemy ze sterownikiem karty. Masz ściągnięte te ze strony della? Te standardowe microsoftu często robię dziwne problemy.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]