Konfiguracja nowego E6410 pod WIN7

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
se
sekles
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2010, 15:28

Konfiguracja nowego E6410 pod WIN7

Postautor: sekles » 05 gru 2010, 16:16

Witam!

Na wstępie wspomnę, iż przeczytałem praktycznie wszystko co mozliwe na tym forum i niestety nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Dlatego też postanowiłem się zarejesrować i popytać... :)

Mój problem polega na tym, co ująłęm wstępnie w temacie. Mianowicie wpadł mi w ręce nowy Latitude e6410 bez jakiegokolwiek oprogramowania. Sprzęt jest funkielnówka, ale sklep miał dostarczyć sprzęt, więc oprogramowania ZERO.


Pierwsze co poczyniłem to utworzenie partycji. I tu pierwsze pytanie - do czego służą obecne na hdd partycje?

Pierwsza - 10GB - służy zapewne jakiemuś recovery, ale nigdy nie korzystałem z tego typu aplikacji i nie mam pojęcia czy będzie mi ona potrzebna :/ Kasować czy zostawić?

Druga - 38MB - Co to w ogóle jest? ? ?

Wracając do tworzenia partycji. Z instalatora windows utworzyłem sobie 60GB na system, następną większą 100GB i... KUPA - nie da się utworzyć więcej partycji!! Próbowałem innym oprogramowaniem spod windowsa i nici - nie da się utworzyć więcej niż 2 partycje!! DLACZEGO?



Gdy dałem sobie spokój z partycjami postanowiłem uzbroić sprzęt w sterowniki i oprogramowanie DELLa. I tutaj zaczęły się dopiero schody... :/ Z komputerami stacjonarnymi mam już doczynienia kope lat (począwszy od amigi), ale laptop? :/ Mam starego Latitude D610, przy kupnie którego (komis-serwis) dostałem płyte cd z instalką XP scaloną ze sterami. Instaluję i wszystko działa perfeto :)

Przy sprzęcie z podpisu nie jest już tak kolorowo. Niestety stery instalowałem w ciemno i nie po kolei.Wbiłem SERVICETAG na stronie della i zassałem co było do zassania. Wiem, że to partactwo, ale zależało mi na czasie.

Obecnie czytam tu i ówdzie o tym jak należy wykonać wszelkie instalacje poprawnie, ale info z reguły jest szczątkowe i jakieś takie niespójne....

Komputer w sumie działa, nie zacina się, nie zamula i niby wszystko ok, ale mam jakiś niedosyt :( Głównie wpienia mnie to, że nie mogę dać więcej partycji oraz brak kontroli nad wydajnością - sprzęt NON STOP na full obrotach, wciąga baterię jak moja kobieta kluchę makaronu :D

Dlatego też zwracam się do osób cierpliwych i wyrozumiałych o wszelką pomoc. Komputer ma służyć mojej lubej do pracy i chciałbym aby sprawował się jak na takiej klasy sprzęt przystało :) Jestem gotów machnąć format i zacząć wszystko od początku!

Pozdrawiam,

SeKLeŚ


P.S. Jeżeli post jest w złym dziale, skromnie proszę o przeniesienie...



Edytuję by zapytać:
Mój powyższy post jest za trudny czy za głupi by ktokolwiek mi na niego odpowiedział?


Dell Latitude E6410 (data zakupu 21/11/2010)

ServiceTag: BJSTWN1

WIN 7 Enterprise 32bit
sw
sweteryniarz
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2011, 22:28

Re: Konfiguracja nowego E6410 pod WIN7

Postautor: sweteryniarz » 08 sty 2011, 18:06

Dell to partacz niestety,
Sprzedaje drogie laptopy nie udostępniając za grosz konkretnych informacji co i jak zrobić z takim laptopem na zasadzie "Obchodzi tas tylko czy kupisz, a z resztą kombinuj sam". Sam używam ostatnio Windows 7 na Latitude E6400 i wiem, że już nie kupię nigdy komputera od tego producenta. Z partycjami Ci nie pomogę, jeśli nie masz licencji na Win7 to prawdopodobnie nie masz systemu recovery. Jeśli natomiast masz system w recovery to odtworzenie takiego systemu powinno zainstalować system wraz z potrzebnymi sterownikami.
Jeśli natomiast chcesz znać kolejność to tu znalazłem coś co może Ci się przydać
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=35023

Daj znać czy pomogło, bo jestem ciekaw.


tr
trinh
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2011, 13:40

Re: Konfiguracja nowego E6410 pod WIN7

Postautor: trinh » 14 lut 2011, 13:46

Panie od czterech partycji, proszę sobie poczytać jak partycjonuje się dyski (partycje podstawowe i partycja rozszerzona/logiczna) tutaj węszę problem :lol:

Fakt faktem, że szary ludzik jeśli się na czymś nie zna to powinien grzecznie udać się do kogoś kto się zna na rzeczy obstawiam, że średnio rozgarnięty uczeń szkoły podstawowej spokojnie powinien sobie poradzić z konfiguracją i instalacją systemu z rodziny M$.

Obecnie używam 6410 z dual bootem na gentoo i win7, bez najmniejszych problemów. Sprzęt pierwsza klasa, opis bebechów i zasób sterowników na stronie producenta ok.


ka
kanada
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2011, 19:59

Re: Konfiguracja nowego E6410 pod WIN7

Postautor: kanada » 07 maja 2011, 21:52

trinh rozumiem, że prócz domyślnego WIN7 zainstalowałeś sobie Linuxa.

Możesz mi odpowiedzieć co zrobiłeś z partycją recovery + diagnostic? Jeśli zachowałeś standardowy układ jesteś w stanie wywołać przywrócenie systemu z partycji recovery przez F11?

Planuję zrobić również dualboota, jednak w razie w chciałbym mieć możliwość przywrócenia oryginalnego układu partycji. Dlatego też najpierw zrzucę sobie tablicę partycji + mbr (dd) i zgram zawartość diagnostic + recovery. DBRM zrobię płytki przywrócenia systemu.

Moje pytanie czy to zadziała? Czy po przywróceniu układu i umieszczeniu ponownie plików na tychże partycjach będę w stanie wykorzystać mechanizm przywrócenia systemu z BIOSu dostarczonego fabrycznie przez Della?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]