E6430 - 16gb ram i czarny ekran

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Kr
KrzemyK
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2020, 22:48

E6430 - 16gb ram i czarny ekran

Postautor: KrzemyK » 23 kwie 2020, 23:25

Witam.

Sprawa dotyczy laptopa Latitude e6430, procesor i5-3210M.
Po paru latach bezproblemowego użytkowania, zaszła potrzeba zwiększenia ilości pamięci RAM z 8gb (2 x 4gb), które były od początku - do 16gb.

Nabyłem więc dwie kości ram: Crucial 8GB DDR3 1600 SODIMM 1,35V (z tego co czytałem wcześniej, wręcz polecane przez Dell’a) - włożyłem do laptopa i tu zaczął się problem...
Po włączeniu komputer nie startuje, ekran czarny, jedyne świecące się kontrolki to przycisk do włączania i bateria, żadnych beep’ów - słowem nie dzieje się nic :(
Sprawdzałem obie kości pojedynczo w obu slotach i wszystko jest OK (komputer startuje, uruchamia system) więc myślę, że zarówno kości jak i sloty są w porządku.

Przed zakupem czytalem w sepcyfikacjach, że zarówno płyta główna (QAL80) jak i ten procesor powinny obsłużyć 16GB ram’u.

Jaka może być przyczyna tekiej sytuacji??? I oczywiście jakie rozwiązanie???
Dziękuję z góry za pomoc :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: E6430 - 16gb ram i czarny ekran

Postautor: piotr_solek » 24 kwie 2020, 19:12

Aktualizacja BIOS, restart lub ustawienie fabryczne. Pierw jeden moduł potem drugi. Sam przymierzam (teraz dwa razy się zastanowię) się do kupna takich modułów , ale dla modelu e6440. Też niby wspiera 16Gb.
Sprawdzałeś czy działa połączenie 8Gb+4Gb (wolniejszy moduł idzie do A), co nie zmienia faktu ,że konfiguracja 2x8Gb powinna działać..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]