Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Na
Natalia
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2020, 01:22

Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: Natalia » 13 maja 2020, 01:31

Dzień dobry,
mam problem z działaniem kamery Logitech 930e na moim laptopie Dell latitude e7440. Bardzo często zdarza się, że nie mogę jej uruchomić i ciągle słyszę dźwięk podłączania i odłączania sprzętu z USB. W momencie kiedy uruchomi się poprawnie, potrafi wyłączyć się nagle po kilku sekundach lub nieoczekiwanie w dowolnym momencie pracy. Zdarza się też, że otrzymuję komunikat "nie rozpoznano urządzenia USB".
Kamera działa w 100% prawidłowo na drugim moim laptopie, Thinkpadzie T500, więc nie jest to problem z tym urządzeniem. W obu przypadkach korzystam ze sterowników, które instalują się automatycznie po podłączeniu urządzenia.

Ponieważ moim laptopem do pracy jest Dell, bardzo by mi zależało na tym, żeby kamera działała poprawnie właśnie na Dellu, gdyż używam jej do telekonferencji w pracy.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć o co może chodzić z rozłączaniem urządzenia i jak to naprawić?
Zainstalowałam najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz usb ze strony Della, niestety nie pomogło.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: piotr_solek » 13 maja 2020, 08:45



Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Na
Natalia
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2020, 01:22

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: Natalia » 13 maja 2020, 10:53

piotr_solek pisze:https://prosupport.logi.com/hc/articles/360040083133-Downloads-Webcam-C930e

@piotr_solek, pobrałam najnowszą aktualizację z tej strony, niestety opisany przeze mnie problem nadal występuje.
Co mogę jeszcze zrobić?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: piotr_solek » 13 maja 2020, 16:24

Sprawdź wizualnie port, który ostatnio używałaś. Wyklucz fizyczne uszkodzenie lub zabrudzenie.
Sprawdź łączność (audio/wideo) na innych portach USB. Choć kamerka powinna działać na każdym z praktyki wiem, że nie zawsze tak jest. Sprawdź też otoczenie i jeśli masz zajęte inne porty, zwolnij je i zostaw samą kamerkę testując (na każdym z osobna). Odłącz stację dokującą jeśli dotyczy.
Możesz zrobić test diagnostyczny dla świętego spokoju. Upewnij się, że nie masz włączonego trybu oszczędzającego energię. Daj na max wydajność zarówno dla profilu na zasilaczu jak i baterii.
System owiany tajemnicą, więc zakładam, że wszystko ok.
BIOS (f2 po włączeniu power on) , zakładka system configuration--usb configuration można sprawdzić, czy wszystko jest zaznaczone.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Na
Natalia
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2020, 01:22

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: Natalia » 13 maja 2020, 22:04

Witam ponownie :)
Bez względu na to, którego portu używam, problem się powtarza. Mogę jednak wykluczyć ich uszkodzenie/ zabrudzenie - wizualnie problemu nie widać, podpinam pod porty USB też inne urządzenia (pendrive, dyski wymienne, telefon komórkowy) i nie zarejestrowałam takich problemów. Nie korzystam ze stacji dokującej. Kamera podłączona samodzielnie, bez innych urzadzeń generuje cały czas te same problemy. Ustawiłam wszystkie tryby na wysoką wydajność - dziękuję za sugestię - wcześniej była zrównoważona. Niestety nadal bez zmian, ale wykonałam również testy diagnostyczne i bateria ich nie przeszła, otrzymałam powiadomienie, że zbliża się do końca okresu użytkowania i powinnam rozważyć jej wymianę. Może to jest klucz? Faktycznie, nie była wymieniana od dawna, bywa że ikona baterii ciągle miga na pomarańczowo, pomimo ładowania.

Co do systemu, Windows 7 i Ubuntu, na obu występuje problem.

W BIOSIe wszystkie opcje usb są zaznaczone. Zamierzam spróbować jeszcze z aktualizacją BIOSu, jeśli nie pomoże, to wymienię baterię z nadzieją, że to to.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: piotr_solek » 14 maja 2020, 08:52

Ja bym jeszcze na próbę odłączył baterię i podłączył na samym zasilaczu. To w dalszym ciągu dobry sprzęt i mam dwa takie w domu...

ps ciekawe czy kamerka jest tak prądożerna, że laptop nie wyrabia.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Na
Natalia
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2020, 01:22

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: Natalia » 14 maja 2020, 17:13

Dzień dobry,
praca bez zasilacza nie przyniosła żadnej zmiany. Tymczasowo udało mi się jednak rozwiązać ten problem (również dzięki Pana poradom, za co bardzo dziękuję), poniżej opisuję co zrobiłam, może komuś się przydadzą te informacje:

- zainstalowałam od początku system Windows7 oraz sterowniki,
- ustawiłam wysoką wydajność pracy zasilacza,
- wyłączyłam możliwość odłączania urządzeń USB w celu oszczędzania energii (menedżer urządzeń).

Póki co działa całkiem dobrze, jedynie na początku, po uruchomieniu kamerki, zdarza się, że słyszę dźwięk podłączania i odłączania urządzenia USB. Później, w trakcie dalszej pracy, problem już się nie powtarza.

W razie czego dokupię jeszcze nową baterię.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie i wszystkie sugestie :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Latitude e7440, a kamera Logitech

Postautor: piotr_solek » 17 maja 2020, 01:55

Nie ma sprawy. Po to tu jestem..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]