Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Am
AmbaFatima
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 23:30

Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: AmbaFatima » 18 sie 2017, 23:37

Witam, chciałbym bardzo kupić laptopa Dell Latitude E7440 i zainstalować na nim system Windows 7 64bit, tylko jest jeden problem. Czy na tym laptopie da się w normalny sposób zainstalować Windowsa 7? Ktoś ma tego notebooka i może potwierdzić lub zaprzeczyć? Bo z tego co widzę laptop nie posiada żadnego portu USB 2.0, ani stacji DVD. Co za tym idzie - instalacja Windowsa 7 z pendrive może okazać się prawdziwą męką (brak sterowników do kontrolera USB 3.0 przy instalacji systemu). A z własnego doświadczenia wiem, że nawet dogrywanie tych sterowników do bootowalnego Pendrive z systemem nie zawsze przynosi skutek.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: piotr_solek » 19 sie 2017, 13:18

Link po angielsku ale można tam wybrać język polski. Zwracam tu uwagę wpis: "Many Dell system models have Dell Driver Packs. These Driver Packs (.CAB files) allow users with imaging expertise the ability to load all drivers during the imaging process."

http://www.dell.com/support/article/us/ ... al?lang=en

Jak znajdę dziś czas to zrobię taki nośnik bo mam w domu dwa te modele tylko pod window8 i 10. Instalowanie siódemki do głowy mi nawet nie przyszło :)

Aktualizacja:

Da się zainstalować system Win7 bez żadnego problemu. Nic nie musiałem dodatkowo wgrywać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2017, 16:54 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Am
AmbaFatima
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 23:30

Re: Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: AmbaFatima » 19 sie 2017, 15:54

piotr_solek pisze:Aktualizacja:

Da się zainstalować system Win7 bez żadnego problemu. Nic nie musiałem dodatkowo wgrywać.


Zaskoczyłeś mnie totalnie :shock: Po prostu stworzyłeś BOOTowalnego pendrive z Windowsem 7 i instalacja poszła bez problemu? Czy w jakiś inny sposób? Ewentualnie jakbyś mógł podać nazwę programu, którego użyłeś do nagrania obrazu W7 na nośnik USB.

//edit

Jeszcze zapytam o jedną rzecz. Problem z brakiem sterownika przez instalację Windowsa 7 używając portu USB 3.0 zawsze pojawiał się dopiero, kiedy system pytał o miejsce, gdzie ma zainstalować Windowsa (wtedy wyskakiwał komunikat:

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz.


Nic takiego u ciebie się nie pojawiało?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: piotr_solek » 19 sie 2017, 16:52

Ja już mam zainstalowany system :) poza sterownikami do wifi nic nie musiałem instalować. Normalnie używam rufus'a ale dziś pierwszy raz na próbę użyłem dellOSRecoveryTool. Też się zdziwiłem ale pozytywnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Am
AmbaFatima
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 23:30

Re: Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: AmbaFatima » 19 sie 2017, 17:10

W takim razie wielkie dzięki za odpowiedź. Teraz mogę bez wahania kupić swojego E7440 :)

Albo zapytam jeszcze o ostatnią rzecz - instalowałeś na dysku HDD, mSATA czy SSD?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell E7440 a Windows 7 (instalacja)

Postautor: piotr_solek » 19 sie 2017, 17:33

Dysk SSD pod mSATA. Moim zdaniem, w tym konkretnym przypadku, nie ma to znaczenia na poprawną instalację. Część osób po prostu robi "coś" źle dlatego później jest tyle wątków z problemami przy instalacji. W razie czego niebieski pendrive jest dostępny (info na priv).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]