Dell 6440 problem z instalacją sterowników chipsetu QM87

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Dell 6440 problem z instalacją sterowników chipsetu QM87

Postautor: vitorio » 06 lip 2021, 12:45

Witam,
Od kilku dni walczę z instalacją sterowników chipsetu QM87 bez powodzenia. Za każdym razem otrzymuję powiadomienie: "Ten system operacyjny nie jest obsługiwany". Zarówno stery pobrane ze strony Dell jak Intela, kończą z tym samym skutkiem. W menadżerze urządzeń mam inne urządzenia nie zainstalowane stery do "Kontrolera magistrali zarządzania systemem". Próbowałem również sposobów podawanych w internecie. Wszystko nic nie dało. Próbowałem na Windows 10 w wersjach
20H1; 20H2 i 21H1. Ponadto po zainstalowaniu systemu instalowałem ze strony Della wszystkie stery po kolei a przeznaczone dla tego komputera. Posiadam również drugiego Della E6230 z tym samym chipsetem, ale z nim nie miałem tych problemów.


vi
vitorio
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2018, 11:35

Re: [Rozwiązanie]Dell 6440 problem z instalacją sterowników chipsetu QM87

Postautor: vitorio » 09 lip 2021, 19:18

Po powtórnej instalacji czystego systemu v. 21H1 zainstalowałem wszystkie stery po kolei ze strony supportu DELLA, w aktualizacjach opcjonalnych pojawiły się aktualizacje sterowników. Zainstalowanie "Intel - Other hardware - Intel(R) 8 Series/C220 Series PCI Express Root Port #8C18" rozwiązało problem a w urządzeniach systemowych pojawiło się urządzenie "Intel(R) QM87 LPC Kontroler - 8C4F.


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika