Dell 110l czerwone kropki na pulpicie

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Mo
MonteCristo
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:08

Dell 110l czerwone kropki na pulpicie

Postautor: MonteCristo » 24 lut 2011, 09:29

witam jestem nowy 8-)

mam problem z laptopem Dell110L
otóż od pewnego czasu mam problem na ekranie w prawym górnym rogu pojawiły się takie czerwone kropki pojawiły się już wcześniej ale w innym miejscu ,wtedy też laptop miał inne przypadłośeci tz czarny ekran nagłe zwolnienie itp (przyznam się bez bicia :cry: :cry: ) był na "piracie " ale teraz ma oryginał tamte przypadłości zniknęły z kropkami też przez jakiś czas był spokój ale teraz znów się pojawiły

Słyszałem że to karta się może grzać jak to sprawdzić?


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell 110l czerwone kropki na pulpicie

Postautor: duszek » 24 lut 2011, 10:28

Po pierwsze: na gwarancji? Jak tak to zapytaj się co Ci powiedzą na infolinii Dell. A może był w serwisie i potem pojawiły się pixele? Albo sam rozkręcałeś? Spróbuj podpiąć laptop pod zewnętrzny monitor/ekran/telewizor/projektor, jeśli i na nim będą występować pixele to wina karty graficznej. Ale tak czy siak najprawdopodobniej obudowa ekranu została zbyt mocno przykręcona i uciska matrycę i stąd te hot pixele. Iwona dobrze to opisała: forum-dyskusyjne/bad-pixel-na-matrycy-t316.html. A co do sprawdzenia temperatury karty graficznej i regulacji chłodzenia to program I8kfanGUI jest podobno dobry, ale u mnie na lapie nie działa (niepodpisane sterowniki).


Mo
MonteCristo
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:08

Re: Dell 110l czerwone kropki na pulpicie

Postautor: MonteCristo » 24 lut 2011, 15:48

pytasz czy na gwarancji kiedyś on tam może i na gwaranci był :D :D ale on ma "parę" lat już tz ok 10 ostatnio nie był naprawiany nawet rozkręcany do czyszczenia szczerze mówiąc nie wiem kiedy był ostatnio w serwisie nie wiem nawet kiedy te kropki się pojawiły

a z pomiarem temperatury też mam problem speedfan odczytał tylko raz potem już nie chciał się włączyć a po reinstalce wyskoczył jakiś błąd everes natomiast nic nie widział


ps odkryłem w menadżerze urządzeń jakiś "kontroler wideo " niezainstalowany (karta graficzna jest już zainstalowana)
co to za "kontroler ?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika