Dźwięk / Touchpad

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 20 lut 2018, 10:49

Witam

Od niedawna posiadam odnowionego laptopa Latitude e7240 i5 4300u KAM 256GB SSD 8GB RAM. Laptop działa w porządku jednakże mam dwa problemy.

1. Zwykle jest tak, że po odpaleniu filmu (niezależnie czy w programie, czy na yt) dźwięk dochodzi jakby "po chwili". Film leci kilka sekund i dopiero włącza się dźwięk. Dodam, że sprawdziłem sterowniki i mam najnowszy

2. Touchpad przy przewijaniu w dół działa poprawnie, natomiast w górę jakby się przycinał. Dłużej zajmuje scroll up niż scroll down.

Czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: piotr_solek » 21 lut 2018, 08:52

Sprawdź, który proces tak blokuje płynne uruchomanianie sie systemu. Przy Win 10 może być to bardziej problematyczne. To samo jeśli masz jakis program "antywirusowy". Oczywiście zakładam , że stan techniczny sprzętu i sterowniki są zaktualizowane.

Ustawienia gładzika masz w oprogramowaniu "Dell Pointing" i można tam regulować jego reakcję na przewijanie.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 23 lut 2018, 23:44

piotr_solek pisze:Sprawdź, który proces tak blokuje płynne uruchomanianie sie systemu. Przy Win 10 może być to bardziej problematyczne. To samo jeśli masz jakis program "antywirusowy". Oczywiście zakładam , że stan techniczny sprzętu i sterowniki są zaktualizowane.

Ustawienia gładzika masz w oprogramowaniu "Dell Pointing" i można tam regulować jego reakcję na przewijanie.


Ale chyba się nie zrozumieliśmy. Nie ma procesu który jakoś spowalnia start. Nie mam w ogóle z tym żadnego problemu. Mam problem z tym, że dźwięk dochodzi po chwili na youtube / w odtwarzaczu do filmów.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: piotr_solek » 24 lut 2018, 08:56

Faktycznie , nie wiem o czym myślałem. Jak się zorientowałem to czas do edycji, upłynął..

Co do filmów to przy każdej rozdzielczości jest taki efekt? Sprawdź stan techniczny dysku i upewnij się , że akceleracje sprzętowe w BIOS' ie są włączone .


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 25 lut 2018, 21:57

piotr_solek pisze:Faktycznie , nie wiem o czym myślałem. Jak się zorientowałem to czas do edycji, upłynął..

Co do filmów to przy każdej rozdzielczości jest taki efekt? Sprawdź stan techniczny dysku i upewnij się , że akceleracje sprzętowe w BIOS' ie są włączone .


Wszystko jest włączone dlatego jest to takie dziwne. Dziś dowiedziałem się, że nie tylko ja mam problem z dźwiękiem w tych laptopach...Zastanawiam się czy powinienem go oddać, czy raczej jest to jakiś prosty do naprawienia błąd.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: piotr_solek » 26 lut 2018, 14:15

Pełny test diagnostyczny trzeba zrobić i po nim się zastanawiać. Co do sterownika karty dźwiękowej.. to jeśli jest on dostarczony/automatycznie zainstalowany z systemem Win10 to zainstaluj ostatni dostepny (6.0.1.6070, A00) ze strony DELL . Róznica jest taka , że otrzymujesz więcej zaanwansowanych funkcji do zarządzania dziękiem.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 27 lut 2018, 13:56

piotr_solek pisze:Pełny test diagnostyczny trzeba zrobić i po nim się zastanawiać. Co do sterownika karty dźwiękowej.. to jeśli jest on dostarczony/automatycznie zainstalowany z systemem Win10 to zainstaluj ostatni dostepny (6.0.1.6070, A00) ze strony DELL . Róznica jest taka , że otrzymujesz więcej zaanwansowanych funkcji do zarządzania dziękiem.


Ściągnąłem wszystkie sterowniki (http://www.dell.com/support/home/pl/pl/ ... pp=drivers). Jeśli chodzi o test diagnostyczny możesz rozwinąć?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: piotr_solek » 27 lut 2018, 17:51

kktx pisze:Ściągnąłem wszystkie sterowniki (http://www.dell.com/support/home/pl/pl/ ... pp=drivers). Jeśli chodzi o test diagnostyczny możesz rozwinąć?


Sterowniki "wszystkie" mogły ulec automatycznej aktualizacji. Najnowsze nie równa się najlepsze.
Test diagnostyczny jest dostępny na stronie DELL. To nie jest usterka fabryczna ,więc albo coś nie tak z kartą dźwiękową ,albo to kwestia programowa (np nowy sterownik).

kktx pisze:Zastanawiam się czy powinienem go oddać, czy raczej jest to jakiś prosty do naprawienia błąd.
Jeśli poprzedni właściciel cie o tym nie poinformował to warto rozważyć. Nie wiem od kogo masz informację o problemie z dźwiękiem w tych laptopach..ale wątpię by była to prawda. Miałem na takim trzy różne systemy i na żadnym nie było problemów z dźwiękiem.

ps sprawdź właściwości , zaawansowane ustawienia. Ustaw na ustawienia wyjściowe.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 05 mar 2018, 16:44

piotr_solek pisze:
kktx pisze:Ściągnąłem wszystkie sterowniki (http://www.dell.com/support/home/pl/pl/ ... pp=drivers). Jeśli chodzi o test diagnostyczny możesz rozwinąć?


Sterowniki "wszystkie" mogły ulec automatycznej aktualizacji. Najnowsze nie równa się najlepsze.
Test diagnostyczny jest dostępny na stronie DELL. To nie jest usterka fabryczna ,więc albo coś nie tak z kartą dźwiękową ,albo to kwestia programowa (np nowy sterownik).

kktx pisze:Zastanawiam się czy powinienem go oddać, czy raczej jest to jakiś prosty do naprawienia błąd.
Jeśli poprzedni właściciel cie o tym nie poinformował to warto rozważyć. Nie wiem od kogo masz informację o problemie z dźwiękiem w tych laptopach..ale wątpię by była to prawda. Miałem na takim trzy różne systemy i na żadnym nie było problemów z dźwiękiem.

ps sprawdź właściwości , zaawansowane ustawienia. Ustaw na ustawienia wyjściowe.


Sorry za tak kiepskie odpowiedzi, ale trochę dużo pracy ostatnio mam. Generalnie zrobiłbym ten test, ale po skończonym skanie, stronę mi wywala a potem jak jest refresh wyświetla się po niemiecku i nie można tego zmienić...


kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 05 mar 2018, 17:09

Ok udało mi się to ogarnąć.

Wg diagnostyki podczas skanowania diagnostycznego nie znaleziono żadnych błędów.


Zauważyłem ostatnio, że problem z dźwiękiem ma miejsce gdy słuchawki są podłączone. Gdy nie są jestem prawie pewny, że wszystko jest ok.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: piotr_solek » 05 mar 2018, 19:42

Sprawdź zatem ustawienia samej karty dźwiękowej. Zakładam, że sprawdzisz inny komplet słuchawek. Dell ma łatwy w obsłudze program do sterowania zaawansowanymi funkcjami karty. Zakładka głośniki/słuchawki.
ps Jeśli Win10 zrobił "samowolkę" ze sterownikiem to część funkcji jak "equalizer" możesz mieć niedostępne. Trzeba pobrać pełną wersję ze strony Dell.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2018, 00:59 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
kk
kktx
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2018, 10:45

Re: Dźwięk / Touchpad

Postautor: kktx » 05 mar 2018, 20:59

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Program do sterowania funkcjami karty, możesz powiedzieć mi coś więcej o tym?

Jeśli chodzi o samowolkę win10 to equalizer jest dostępny. Czy coś tam mogę pozmieniać, żeby sprawdzić czy to pomoże ?


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]