BOOTMGR is missing

Problemy związane z: Laptop Dell Latitude
Kr
Krzemien_tr
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2016, 11:35

BOOTMGR is missing

Postautor: Krzemien_tr » 07 cze 2016, 11:48

Witam.

Jestem posiadaczem Dell Latitude e6430.
Laptop nie jest najnowszy, byl na nim preinstalowany Win7.

Dwa dni temu przyszedl czas na reinstalacje systemu.
Jedyna mozliwosc w przypadku tych komputerow to skorzystanie z partycji Recovery.
Niestety po wcisnieciu ctrl-F11, zobaczylem tylko "BOOTMGR is missing".
Poniewaz potrzebuje komputera m.in. do pracy, zdecydowalem sie na kontakt telefoniczny z pomoca techniczna.
Tam dowiedzialem sie ze w tej chwili, poniewaz gwarancja sie skonczyla, jedyna mozliwoscia jest pobranie WIN10 i instalcja od nowa.
Tak tez zrobilem.

Jednak, WIN10 kompletnie mi nie odpowiada i chcialbym wrocic do Win7.
Partycja recovery istnieje caly czas, tyle ze nie moge nic z nia zrobic.
Czlowiek z pomocy technicznej powiedzial ze bede mial w razie czego mozliwosc powrotu do Win7, ale nie wytlumaczyl jak ;)

Czy ktos ma pomysl jak praywrocic komputer do ustawien fabtycznych z Win7??????
Dodam ze w tej chwili opcje ctrl-F11, lub F8, podczas uruchamiania nie dzialaja.

Dzielkuje z gory za pomoc.
Pozdrawiam.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: BOOTMGR is missing

Postautor: piotr_solek » 07 cze 2016, 14:11

O ile dobrze pamiętam w panelu sterowania jest opcja powrotu do poprzedniego systemu. Alternatywnie można pobrać na necie odpowiednią wersję systemu zgodną z posiadaną licencją i zainstalować od nowa. Wszystkie aktualne sterowniki należy pobrać ze strony producenta. Wtedy, opcjonalnie, można utworzyć sobie nośnik(aktualny) przywracania sytemu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ji
jinkis
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2016, 22:00

Re: BOOTMGR is missing

Postautor: jinkis » 02 lip 2016, 15:31

Jestem również ten sam problem


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: BOOTMGR is missing

Postautor: piotr_solek » 02 lip 2016, 19:39

Upewnij się czy w biosie ustawiony jest jako pierwszy dysk, na którym jest system ewentualnie inny nośnik do instalacji systemu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Awatar użytkownika
AMSO
Dellmania User
Posty: 90
Rejestracja: 27 wrz 2011, 08:17

Re: BOOTMGR is missing

Postautor: AMSO » 03 lip 2016, 09:08

Rozumiem, że klucz do Windowsa 7 jest? Najszybsza metoda to dorwanie nośnika z W7 i zainstalowanie na nowo Windowsa czystego. Według mnie konsultant pomylił się. Czemu? "zaproponował wgranie czystego Windows 10" jeśli wgrywamy czystego Windows 10 z poziomu usb czy tam płyty ze strony microsoftu to on formatuje dysk i tym samym nie ma możliwości powrotu do Windowsa 7. Gdy aktualizujemy Windows 7 do Windows 10 to jak dobrze pamiętam Windows przez 30 dni przechowuje pliki starszej wersji i wtedy możemy wrócić do W7.


Szukasz sprzętu klasy biznes? U nas znajdziesz laptopy poleasingowe w klasie A między innymi marki Dell. Mamy również komputery poleasingowe tej firmy zapraszamy. My pomagamy zawsze i wszędzie :)
ji
jinkis
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2016, 22:00

Re: BOOTMGR is missing

Postautor: jinkis » 03 lip 2016, 18:05

dzięki za sugestię
ale mam moje rozwiązanie tutaj
http://www.deskdecode.com/how-to-fix-bo ... or-laptop/


Wróć do „Laptopy Dell Latitude”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]