Wyłączanie przy wyjęciu kabla zasilającego

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
mi
michal.s
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2017, 09:20

Wyłączanie przy wyjęciu kabla zasilającego

Postautor: michal.s » 03 lip 2017, 09:34

Posiadam laptop Dell 17R 5721. Jakiś czas temu przy włączaniu komputera zaczęła pojawiać się informacja

"Your battery is temporarily disabled. Please turn off your computer and try again when the unit is back to the operational temperature"

Komputer nie jest w stanie pracować na samej baterii bez podłączonego kabla zasilającego. Ze wskazówek znalezionych na angielskich forach wynika nieaktualny bios bądź sterowniki lub bateria jest słaba. Zaktualizowałem bios i sterowniki na stronie della, zakupiłem nową baterię, lecz nic to nie dało. Gdy wyjmę kabel zasilający komputer natychmiast się wyłącza. Dodatkowo, bateria nie jest w ogóle ładowana - tak jakby jej nie widział, miało to miejsce na poprzedniej baterii i na nowo kupionej. Kilka dni temu aktualizowałem sterowniki, przedmuchiwałem wtyki od zasilania, wyjąłem i włożyłem baterię i pierwszy raz nagle zaczął ładować baterię (nie miga wtedy czerwona ikona na obudowie) - załadowało do 23%, chciałem sprawdzić czy laptop zacznie pracować na baterii, lecz po odłączeniu kabla natychmiast się wyłączył. Efekt ładowania nie udało mi się już więcej powtórzyć bez względu na to co robiłem. Sprawdzałem także dla drugiego takiego samego zasilacza - bez zmian. Co więcej, kabel zasilający stał się "bardzo wrażliwy" - wystarczy, że minimalnie go poruszę to komputer od razu się wyłącza. Obecnie mam baterię naładowaną do 22% a laptop musi stać nieruchomo w miejscu, bo przypadkowe poruszenie kablem wyłącza komputer.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Wyłączanie przy wyjęciu kabla zasilającego

Postautor: piotr_solek » 04 lip 2017, 19:43

Zrób pełny test diagnostyczny na stronie Dell.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]