Temperatura grafiki i jej chłodzenie

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Va
Vattras
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2011, 10:27

Temperatura grafiki i jej chłodzenie

Postautor: Vattras » 24 kwie 2011, 12:40

Witam, posiadam dell inspiron r15 N5010 i mam pytanie odnośnie grafiki.. Wydaję mi się, że jednak zbyt szybko się nagrzewa, przy odpaleniu np, far cry 2, który bez problemowo śmiga na wysokich detalach grafika osiąga około 88 stopni w ciągu ok. 30-40 minut, czy to jest normalne? nie chce go katować i jechać na takich temperaturach a z drugiej strony zależy mi na korzystaniu z jego wydajności i teraz, czy jest możliwość zwiększenia obrotów wiatraka? oczywiście bez utraty gwarancji albo bez większego obciążenia (nie chciałbym go zepsuć po prostu:p). Mam wrażenie, że jednak skoro jest grafika hd radeon 5650 no to powinna mieś odpowiednie chłodzenie, ale może się nie znam na tyle, laptop w moim użytkowaniu nowość:) z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Temperatura grafiki i jej chłodzenie

Postautor: duszek » 07 maja 2011, 18:48

Wysokie temperatury w laptopach to norma. Ze względu na ich skoncentrowaną budowę nie mogą mieć super chłodzenia. Jest taka aplikacja I8kfanGUI przeznaczona dla laptopów Dell do zarządzania chłodzeniem, jednak w większości aby ją zainstalować trzeba w systemie wyłączyć zabezpieczenie przed niepodpisanymi sterownikami, co i tak nie gwarantuje, że program będzie działał (u mnie nawet po takim zabiegu nie działał). Testowałem też inną aplikację do sterowania prędkościami wiatraków (znajdziesz w Google jak dobrze poszukasz), zgadza się, wiatraki jak ustawiłem tak szalały jak opętane, jednak po pewnym czasie wyskakiwał BSOD i stwierdziłem, że to nie ma sensu. Teraz przy wymagających grach (np. Minecraft, Battlefield Play4Free) stawiam po prostu tył laptopa na podwyższeniu (fachowa nazwa dla książki) i mimo, że temperatura na procesorze (oraz grafice, ich układ chłodzenia jest połączony) waha się w granicach 80-90 stopni to laptop się nie wyłącza (wcześniej po 30-40 minutach grania, jak stał na biurku normalnie, po prostu wyłączał się od przegrzania). Poza tym nie powinien Ci się uszkodzić laptop od zbyt długiej pracy przy wysokiej temperaturze. Prędzej od grzebania z niepodpisanymi sterownikami.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]