Problem z odzyskaniem windowsa Dell INSPIRON BACKUP

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ar
artureski
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2009, 23:46

Problem z odzyskaniem windowsa Dell INSPIRON BACKUP

Postautor: artureski » 13 paź 2009, 23:54

Witam jestem tu nowy prosze o wyrozumiałość. Mam bardzo duży problem laptopem ponieważ padł mi system po wgraniu linuxa (na innej partycji) gdy z okna gruba wybieram uruchom windows xp włącza mi się program ghost symetntec backup aby przywroćic windowsa. Problem jest w tym że niemam kopi zapasowej;// została ona usunięta przypadkowo kilka lat temu... I mam takie pytanie czy można w inny sposob wgrać system? probowalem z moim orginalną vista lecz wyskakuje komuniakt "Na tym dysku nie ma jedna partycji zgodnej z systemem windows partycja ta to dysk C na innych też się nieda zainstalować.. Jeśli ktoś ma backup systemu i plików z della inspiron 6400 to prosiłbym o kontakt, może byłaby możliwość zgrania jej na mój komputer? Co o tym sądzicie? Czekam z niecierpliwością na odpowiedz,

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Problem z odzyskaniem windowsa Dell INSPIRON BACKUP

Postautor: DELLMania » 14 paź 2009, 10:02

artureski pisze:Witam jestem tu nowy prosze o wyrozumiałość. Mam bardzo duży problem laptopem ponieważ padł mi system po wgraniu linuxa (na innej partycji) gdy z okna gruba wybieram uruchom windows xp włącza mi się program ghost symetntec backup aby przywroćic windowsa. Problem jest w tym że niemam kopi zapasowej;// została ona usunięta przypadkowo kilka lat temu... I mam takie pytanie czy można w inny sposob wgrać system? probowalem z moim orginalną vista lecz wyskakuje komuniakt "Na tym dysku nie ma jedna partycji zgodnej z systemem windows partycja ta to dysk C na innych też się nieda zainstalować.. Jeśli ktoś ma backup systemu i plików z della inspiron 6400 to prosiłbym o kontakt, może byłaby możliwość zgrania jej na mój komputer? Co o tym sądzicie? Czekam z niecierpliwością na odpowiedz,

Pozdrawiam


A nie jest przypadkiem tak, że linux podczas wgrywania zmienił format partycji C na której próbujesz wgrać windowsa?
Podczas wgrywania nowego systemu skasuj dostepne partycje (skoro już wcześniej skasowałeś dane recovery to nic to nie zmieni), i załóż je od nowa oraz sformatuj używając formatu partycji NTFS. Po tym formacie instalacja windowsa powinna być mozliwa. Gdyby nie pomogło - daj znać.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ar
artureski
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2009, 23:46

Re: Problem z odzyskaniem windowsa Dell INSPIRON BACKUP

Postautor: artureski » 14 paź 2009, 12:11

A więc tak mogę sformatować wszystkie partycje jakie mam włącznie z linuxem. Próbowałem już tak z samą partycją C sformatowałem ją programem instalacyjnym Ubuntu, ponieważ w Windowsie gdy klikne instaluj na C odrazu wyskakuje komunikat: " na tym dysku nie ma..." probowałem sformatować ja NTFS i FAT 32 nic nie pomogło:(

Edit:
Udało się!! W GParted utworzyłem nową tabele wszyskie dyski mi usuneło stworzyłęm narazie sam ntfs na windowsa i formatuje ! Wielkie dzięki za rade!! Po instalacji windowsa stworzę 2 dodtakowe dyski ntfs i reszte na linuksa!

Pozdrawiam!


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]