Problem z mikrofonem w 1525

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Mo
Modlishkaaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:24

Problem z mikrofonem w 1525

Postautor: Modlishkaaa » 15 lut 2011, 23:12

Otóż przejdę od razu do problemu. Mikrofon jest wykrywany przez laptopa ale nie słychać głosu przez odbiorcę, dzieje się tak z każdym mikrofonem jaki sprawdzałam. Ktoś miał podobny problem? Jest ktoś w stanie mi pomóc ?


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Problem z mikrofonem w 1525

Postautor: duszek » 16 lut 2011, 09:00

Jaki system operacyjny? Na początek sprawdź czy mikrofon jest włączony jako narzędzie wejścia, jeśli tak to zwiększ wzmocnienie dla mikrofonu, to najpopularniejszy z problemów. Sądzę, że problem nie dotyczy Della 1525, tylko obsługi systemu operacyjnego. Rozwiązania do takiego problemu możesz wygooglać, to nie boli.


Mo
Modlishkaaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:24

Re: Problem z mikrofonem w 1525

Postautor: Modlishkaaa » 16 lut 2011, 10:25

duszek pisze:Jaki system operacyjny?

Windows Vista

duszek pisze:Na początek sprawdź czy mikrofon jest włączony jako narzędzie wejścia, jeśli tak to zwiększ wzmocnienie dla mikrofonu

wszystko od początku jest jak być powinno.

duszek pisze:Rozwiązania do takiego problemu możesz wygooglać, to nie boli.

Trafiłam na to forum własnie przez google szukając odpowiedzi na nurtujący problem zarówno z mikrofonem jak i kamerką, praktycznie zawsze najpierw szukam w sieci a na końcu dopiero piszę problem gdzieś wśród "znających się". Doskonale wiem, że to nie boli.

Czyli dalej nie wiem co jest grane.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Problem z mikrofonem w 1525

Postautor: duszek » 16 lut 2011, 22:08

A sprawdzałaś czy mikrofon nagrywa coś w rejestratorze dźwięków? Nie wiem jak to jest w Viście, w 7 w Panelu sterowania Sound (Dźwięki) w zakładce Recording (Nagrywanie) pokazuje urządzenia wejścia (czy są aktywne) i czy mikrofon wysyła sygnał (podnosi się słupek głośności). Wbudowanego mikrofonu nie ma? A booster dla mikrofonu na pewno jest włączony? W tej samej zakładce kliknij dwa razy Microphone / Line In (Mikrofon / Line In) i w zakładce Levels (Poziomy?) zwiększ wzmocnienie o 20 dB, upewnij się, że głośność urządzenia jest dobrze ustawiona, i że jest to urządzenie domyślnym urządzeniem nagrywającym.
Z szukaniem na googlach chodziło mi o to, że nie szuka się forum gdzie Ci odpowiedzą, tylko innych osób które miały podobny problem i rozwiązania problemu.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]