Problem z kartą graficzną AMD

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
99
99iukkw5
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2017, 14:37

Problem z kartą graficzną AMD

Postautor: 99iukkw5 » 21 lis 2017, 15:29

WItam wszystkich serdecznie mam problem z którym nie moge sobie sam poradzić.
Kupiłem niedawno używanego laptopa Dell Inspiron 17 5767 serie dodam że jest jeszcze zna gwarancji do stycznia i problem pojawił gdy chciałem pograć sobie w grę Rocket League, nie jest to jakaś bardzo wymagająca gra więc laptop powinien bez problemu sobie z nią poradzić ale strasznie gra zacinała. Poniżej podałęm parametry laptopa. Zacząłem szukać problemu. Pobrałem program z AMD System Monitor który pokazuje użycie kart graficznych. Okazało się że nie przełącza się karta graficzna na dedykowaną AMD, Pobrałem wszystkie sterowniki z Dell po kodzie produktu aktualne do Karty graficznej do biosu itp. Nic to nie pomogło próbowałem również na starszych sterownikach i nic to nie dało. Serwis przysłał swojego przedstawiciela i wymienił płytę główną lecz to też nic nie pomogło, mówił żeby WIndowsa 7 zainstalować ale podobno do Intela i5 7th nie ma sterownikow na niego więc raczej odpada. Teraz pytanie co jeszcze mi zostało? Zapomniałem dodać że z serwisu powiedział Przedstawiciel że jak nie pomoże to żebym im wysłał Laptopa i do 10 dni roboczych mają mi to zrobić, ale mi laptop na studia potrzebny. HELP!!!
Intel i5 7 generacja 7200 2.5-2.7
Ram 8Gb
Karta Graficzna AMD Radeon R7 M440/445 4GB
Dysk SSD 240
qq.png

ff.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem z kartą graficzną AMD

Postautor: piotr_solek » 21 lis 2017, 22:05

99iukkw5 pisze: Serwis przysłał swojego przedstawiciela i wymienił płytę główną lecz to też nic nie pomogło, mówił żeby WIndowsa 7 zainstalować ale podobno do Intela i5 7th nie ma sterownikow na niego więc raczej odpada.
Intel i5 7 generacja 7200 2.5-2.7
Ram 8Gb
Karta Graficzna AMD Radeon R7 M440/445 4GB
Dysk SSD 240


Można śmiało zainstalować. Dobrze zrobić aktualizację BIOSu na obecnym systemie. Trzeba pobrać sobie zawczasu oprogramowanie z zewnętrznych źródeł jak strona Intel czy AMD.

Temat przełączania kart już był tu poruszany. Wystarczy poczytać.
Co do wydajności to karta AMD nie jest jakąś zaawansowaną kartą do gier. Możesz mieć tą kartę z okrojona 64-bitowa szyna. W zależności od gry, rozdzielczości i innych ustawień HD 620 może mieć całkiem dobrą wydajność. A ten system od AMD nie zawsze dobrze zarządza tym przełączaniem. Trzeba kombinować z różnym skutkiem lub zwrócić (jeśli się da). Laptop powinien być sprawdzony pod tym kontem i jeśli nie potrafią tego fabrycznie ustawić, to nie powinni też sprzedawać.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 16:57 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
99
99iukkw5
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2017, 14:37

Re: Problem z kartą graficzną AMD

Postautor: 99iukkw5 » 22 lis 2017, 14:46

Czytałem szukałem po Forach pobierałem roznego rodzaju programy do przelaczania grafik i nic ale okej w takim razie robie formata na Windowsa 7 dzięki !


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]