problem z Inspiron 17R

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
wo
wojtasiek
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:04

problem z Inspiron 17R

Postautor: wojtasiek » 04 gru 2010, 20:20

Witam.
Jestem tu nowy i mam mały kłopot ze swoim laptopem. Mianowicie co jakiś czas (średnio 2x dziennie) robi sobie zawiechę i nie pomaga nic. Program, który jest aktualnie używany po prostu nie odpowiada. Nie reaguje tez wtedy na ctrl+alt+delete a jak juz zareaguje i włączy się menedżer zadań to w procesach nie ma nic co by pozerało mi procesor. Laptopa kupiłem w październiku. nazywa się Inspiron N7010, a to jego parametry:
procesor : Intel core i5 M450 2,40 GHz (ma też ten turbo boost)
pamięć: 4 GB
karta graficzna : ATI Mobility Radeon HD5470 z 1GB pamięci
dysk : 500 GB (w jednej partycji ;( )
system operacyjny : WIndows 7 64bity
Dodam jeszcze ze wg windowsa indeks wydajnosći wynosi 4,9. Najniższa wartość jest z grafiki (wydajność dla tego pulpitu aero).
Może mi ktoś poweidzieć, czemu on łapie taką zwiechę? Trochę to już się staje denerwujące. Z takimi parametrami powinien śmigać jak sputnik albo rakieta V2, a tu taka dupa. Wirusów chyba nie ma, wczoraj nawet robiłem skan online Nodem.
bardzo proszę o wszelaką pomoc i pomysły co jest z tym pudłem nie tak.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: problem z Inspiron 17R

Postautor: DELLMania » 06 gru 2010, 11:16

Otwórz managera zadań. Miej go na wierzchu na liście procesów które wykorzystują procesor. W momencie zawieszenia zobacz który proces to powoduje. Wiadomo że jak się odwiesi to w managerze nic nie zobaczysz. Poobserwuj to i będziesz wiedział co powoduje zawieszenia.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
wo
wojtasiek
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:04

Re: problem z Inspiron 17R

Postautor: wojtasiek » 09 gru 2010, 11:15

no właśnie o to chodzi, że zawieszenie powoduje program, który akurat używam (word, excel, autocad, robot, itd) albo czasami po prostu nic nie ma w procesach, nie ma wykorzystania procesora, a on wisi i pokazuje brak odpowiedzi na większości programów. Po kilku minutach sie robi normalny i wszytsko działa do nastpnęj zwiechy. Już nie mam pojęcia co to am być. Chyba se zainstaluje 7 32-bitową, bo nikt nie ma tkaich szopek z nim :/


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: problem z Inspiron 17R

Postautor: DELLMania » 09 gru 2010, 11:19

No fakt. Używam Windows 7 i w sumie to nigdy mi się nie zawiesił.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
wo
wojtasiek
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:04

Re: problem z Inspiron 17R

Postautor: wojtasiek » 09 gru 2010, 12:12

tez mam 7 ale 64bity. Wszyscy którzy mają 32 nie narzekają, a z kolei kumpel ma nowego packard-bell z praktycznie takimi samymi parametrami i 7 64bitową i nic sie takiego u niego dzieje. Tak się zatsanwiam, czy to wina systemu czy cos jest nie tak ze sprzętem.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]