Problem w grach

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
wo
wojow123
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 12:10

Problem w grach

Postautor: wojow123 » 04 gru 2018, 12:12

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum więc za wszystkie błędy z góry przepraszam.
Niedawno nabyłem laptopa Dell inspiron 7773 w najmocniejszej oferowanej konfiguracji tj procesor i7 8550u, 16gb ram ddr4, karta graficzna geforce mx150, dysk 512gb ssd.
Problem pojawia się w praktycznie każdej grze głównie jakies GTA 5 (które nawet na najmniejszych wymaganiach nie trzyma stałych a co dopiero 60 fps'ów), League of Legends ( niesamowite spadki fps od 150 po 20 w trakcie zwiększonej ilości animacji).
Ostatnio grając w GTA postanowiłem włączyć menadżera i sprawdzić co tutaj ma problem z wydajnością i co mnie zdziwiło karta ani ta zintegrowana ani geforce nie miał zużycia powyżej 8-10%, procesor czy dysk do max 30%.
Tutaj zachodzi moje pytanie czy gry nie używają w tym przypadku karty graficznej? O co może chodzić? Czy to brak jakiś sterowników? Wydaje mi się że wszystko ściągnąłem od procesora po directX i BIOS'a.
Proszę o odpowiedzi z ewentualnymi radami i sugestiami.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem w grach

Postautor: piotr_solek » 04 gru 2018, 19:44

i7 w wersji nisko napięciowej jest najsłabszym punktem. Bazowa ma ledwie 1.8 GHz. MX150 też występuje w dwóch wariantach Nie sugeruj się trybem "turbo" działającym tylko przez stosunkowo krótki czas (dla gracza). Wykorzystanie zasobów ulega zmianie co jakiś czas, więc w zależności czym się sugerujesz, może być to nie miarodajne.

Wejdź sobie na stonę, gdzie użytkownicy (wybranej gry) gadają o grach i sprawdź jakie mają FTP na podobnych do twojej konfiguracji. Będziesz miał odniesienie. Ze swojej strony możesz tylko upewnić się ,że masz ustawioną max wydajność (Win10 ma "Game Mode"), odpowiednią rozdzielczość i opcje graficzne w grze. Sprawdź ustawienia Nvidia Optimus. Dobra wentylacja i niska temperatura pomieszczenia pomoże utrzymać temperatury wewnątrz laptopa.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 13:47 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
wo
wojow123
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2018, 12:10

Re: Problem w grach

Postautor: wojow123 » 04 gru 2018, 21:25

Zapomniałem dodać, że oglądałem na Youtub (co prawda rosyjski ale to lepszy niż nic) test w grach laptopa xiaomi z intelem i7 8250u także słabszym od mojego, grafiką mx150, 8gb ramu i dyskiem ssd 256gb. W tym teści były gry pokroju właśnie gta5 w 1920x1080 w wysokich/średnich detalach chłop miał praktycznie stałe 60 fps, były też wiedzmin 3 w około 30-35 klatek stałych. Wmoim laptopie przy obecnym stanie jest to awykonalne co mnie dziwi bo czysto teoretycznie mój sprżet jest mocniejszy...


mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Problem w grach

Postautor: mohinder » 28 lut 2019, 06:44

Witam
Po uzytkowaniu Surface Pro 4 z procesorem niskonapiciowym 6-tej generacji i7 zrezygnowalem z kupowania komputera z takim procesorem ze wzgledu na "meczenie" sie procesora I bardzo wyrazne zwalnianie niestety. Co prawda ja nie gram ale bawie sie zdjeciami I po obrobieniu kilku nalezalo dac mu dluzsza przerw na odpoczynek lub najlepiej restart. Przy wybieraniu komputera bralem pod uwage Suface Booka 2 ale odpuscilem.
Mozesz sprobowac undervoltingu I zrobic cos aby bylo mu lzej "oddychac". Moze podklada z dodatkowym wentylatorem? Moze wymiana pasty termoprzewodzacej?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Problem w grach

Postautor: piotr_solek » 28 lut 2019, 13:09

Intel ma fajny program "intel extreme tuning utility". Ale z tego, co pamiętam, działa na procesorach "normalnych" (M). Niskonapięciowe, mają prawie wszystkie opcje powyłączane. A skoro tak zrobili, to zapewne wiedzą, że nie przyniesie to pożytku.

btw procesor się nie męczy , tylko takie ma instrukcje. Procesory niskonapięciowe nie nadają się do "żadnej" wymagającej pracy. Głównie dlatego , że nie trzymają wysokiego taktowania (zwłaszcza jak jest obciążony procesor i wbudowana grafika).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]