Nie odpala , nic się nie dzieje

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
St
Styniu99
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2020, 19:06

Nie odpala , nic się nie dzieje

Postautor: Styniu99 » 17 kwie 2020, 19:19

Witam postaram się po kolei i zrozumiale.
Mam inspirion 15 3520 (staruszek ale spełnia swoje funkcje)
Parę dni temu przy próbie włączenia go najzwyczajniej 0 reakcji , pomyślałem że coś z ładowarką , zasilaczem , gniazdkiem i najzwyczajniej poprzepinałem do innych próbowałem włączyć i nagle bum odpalił , działał dopóki go nie wyłączyłem normalnie .
Następna próba odpalenia była nie możliwa kupiłem nową ładowarkę całą oryginalną bo myślałem że to zasilacz (mam wyjęta baterię bo padła)
Od tamtej pory nic nie da się odpalić , jedynie dioda baterii kiedy ją wsadze mignie na czerwono.
Przycisk power nie jest wkliknięty wydaję się chodzić jak zawsze
Jakieś możliwe opcje co może się dziać ? Oddalbym do serwisu ale mi nie po drodze +mała ilość czasu za dnia niestety


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nie odpala , nic się nie dzieje

Postautor: piotr_solek » 18 kwie 2020, 20:24

Czasami pomaga wyciągnięcie kości RAM. Jeśli masz dwie, to łatwiej wykluczyć uszkodzenie. Jeśli to tylko wadliwa pamięć, to wystarczy dokupić jedną kość..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
St
Styniu99
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2020, 19:06

Re: Nie odpala , nic się nie dzieje

Postautor: Styniu99 » 19 kwie 2020, 14:36

To może być ram ? Miesiąc temu wymieniłem u takiego gościa jedną kość 2gb na 4gb żeby 6 było w sumie.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Nie odpala , nic się nie dzieje

Postautor: piotr_solek » 19 kwie 2020, 21:30

Tak, uszkodzony moduł blokuje uruchomienie laptopa. Po wyciągnięciu wadliwej laptop powinien zaskoczyć..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
St
Styniu99
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2020, 19:06

Re: Nie odpala , nic się nie dzieje

Postautor: Styniu99 » 20 kwie 2020, 09:28

Sprawdziłem ram , wyjety nowy zalozony stary w obu przypadkach nic to nie daje :/


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]