Migotanie ekranu w grach na sterownikach Nvidii

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ev
Evanduril
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:06

Migotanie ekranu w grach na sterownikach Nvidii

Postautor: Evanduril » 02 lip 2017, 21:20

Witajcie. Problem jest skomplikowany, ale postaram się skrótowo go opisać.

Dell Inspirion 15 7559
Windows 10 64bit
i5
Geforce 960M

Po zakupie wszystko było w porządku, jakiś czas później (kilka miesięcy) problem zaczął występować sporadycznie, później się nasilił. Obecnie jest permanentny.

Problem jest taki:
0. Na sterownikach domyślnych problem nie występuje w ogóle. Natomiast wydajność w grach jest tragiczna. Zakładam, że komputer albo nie wykorzystuje karty Nvidia (i odpala gry na Intelu), albo coś jest nie tak ze sterownikami.

1. Po aktualizacji sterowników Nvidia ze sterowników zainstalowanych domyślnie z systemem wydajność się znacząco poprawia, ale co z tego, skoro nie da się grać - ekran migocze. Nonstop. Migocze w sensie zamienia się w czarny, wraca, zamienia i tak kilka razy na sekundę, ale w zmienny sposób. Co ciekawe, ekran trochę zaczyna migotać podczas samej instalacji sterowników Nvidia. Później migotanie znika do czasu odpalenia gry.

2. Na początku problem dotyczył jedynie niektórych ustawień pokrywy - wystarczyło ruszyć pokrywę (monitor) i problem znikał.

3. Obecnie problem występuje w 80% ułożenia pokrywy, ale znika w momencie, gdy pokrywę zamknie się do wysokości męskiej ręki w pionie, czyli na około 6-8 cm. Oczywiście w takim ułożeniu nie ma mowy o graniu, ale wyraźnie widać, że nic nie migocze, a gry (Wiedźmin 3) chodzą płynnie.

4. Problem nie pojawia się w niektórych grach (np. Minecraft), które zdaje się albo korzystają z OpenGLa albo mają mniejsze wymagania co do karty graficznej? Nie wiem...

Co było robione:
1. Instalowane różne wersje sterowników Intela
2. Instalowane różne wersje sterowników Nvidii
3. Instalowane różne rodzaje i kombinacje sterowników przez Dell Update
4. Update BIOSu
5. Przywrócenie Windows do ustawień fabrycznych (z czyszczeniem dysku)

Zawsze tak samo. Przy starej wersji sterowników Nvidia (lub ich kompletnym odinstalowaniu) ekran nie migocze, ale gry chodzą tragicznie (jak by działały tylko na Intelu). Po instalacji sterowników Nvidia problem się pojawia.

Pomocy ?


Ev
Evanduril
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2017, 21:06

Re: Migotanie ekranu w grach na sterownikach Nvidii

Postautor: Evanduril » 03 lip 2017, 20:15

Widzę, że problem przerósł forumowiczów :)


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], piotr_solek