Mały problem z dell inspiron 5558

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Awatar użytkownika
grinch123@poczta.fm
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:23

Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: grinch123@poczta.fm » 21 kwie 2016, 19:35

Witam jestem tu nowy więc się przedstawię ,mam na imię Piotr i od mesiąca jestem posiadaczem laptopa dell inspiron 5558 .Dokładnie takiego jak w linku
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-15-5558-i7-5500u-8gb-1tb-gf920m-w10-srebrny.bhtml
W zasadzie od nowości występuje pewien problem który nie wiem jak rozwiązać .
Na początku laptop był podpinany pod polską listwę przepięciową ,dziwnym trafem padły dwie listwy w ciągu miesiąca ( nie były one nowe ale na starym lapiku działały od paru lat ) . Teraz podpinam normalnego przedłużacza ale problem czasami się pojawia .Jaki to problem ,przy włączaniu czasami pojawia się takie okienko .Przeważnie klikam kontynuuj ,laptop się uruchamia normalnie ,ale z dłuższym opóźnieniem .Kolega mnie zapytał czy przypadkiem zasilacz nie jest mocno skręcony ,nie jest .Od razu powiem zasilacz jest oryginalny ,dziś kupiłem green cella niby dedykowany do tego modelu i przy pierwszym uruchomieniu wyskoczyło to okienko. Bardzo bym prosił o jakieś sensowne rady,co robić
okienko które wyskakuje przy włanczaniu laptopa ,ale to nie zawsze !
http://i.imgur.com/ttML3NQ.jpg


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: piotr_solek » 21 kwie 2016, 22:06

A jaki masz zasilacz, że tak naiwnie zapytam? Oryginalny (dedykowany) czy jakiś zamiennik. Bo chyba rozumiesz co ta informacja oznacza? Bezpośrednie podpięcie do gniazdka powoduje poprawę? Zrób kilka testów. Sprawdź czy nie ma nowego biosu na stronie dell.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Awatar użytkownika
grinch123@poczta.fm
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:23

Re: Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: grinch123@poczta.fm » 22 kwie 2016, 07:14

zasilacz oryginalny .A mógłbyś rozwinąć temat z tym biosem ,bo w tych tematach to raczej jestem zielony .


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: piotr_solek » 22 kwie 2016, 17:07

Pierw zrób test diagnostyczny.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Awatar użytkownika
grinch123@poczta.fm
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:23

Re: Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: grinch123@poczta.fm » 22 kwie 2016, 20:14

Rozmawiałem dziś z serwisem della ,kazali zrobić aktualizację biosu .Podali link i pobrałem tylko boję się że mogę coś zepsuć w trakcie tej operacji


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Mały problem z dell inspiron 5558

Postautor: piotr_solek » 23 kwie 2016, 12:16

Dasz radę. Podepnij zasilacz bezpośrednio do sprawnego gniazdka. Uruchom system i zainicjuj aktualizację. Bedzie restart i faktyczna aktualizacja więc nic w tym czasie nie rób aż do ponownego uruchomienia systemu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]