Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Zx
Zxy44
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 14:54

Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Postautor: Zxy44 » 08 kwie 2020, 14:59

Witam. Posiadam laptopa Dell inspiron 3542 i3-4005u. Zakupiłem go 4-5 lat temu i chciałbym w nim wymienić dysk twardy z HDD na SSD. Nie znam się za bardzo i nie wiem czy ogólnie jest taka możliwość i w jakim formacie.
Jakie dyski polecacie?
Bardziej sie opłaca używany czy nowy?
Dzięki za odpowiedzi.

https://www.x-kom.pl/p/206879-notebook- ... f820m.html


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Postautor: piotr_solek » 08 kwie 2020, 16:30

Jest tak możliwość i się opłaca jeśli zamierzasz , korzystać z laptopa jeszcze kilka lat. Format standardowy. Upewnij się , może producent oferuje migrację danych (program do pobrania i sklonowania starego dysku) , ze starego na nowy nośnik (SSD).
HDD można później wykorzystać jako zapasową kopię lub podłączyć jako dysk przenośny. Sugeruj się tym ile chcesz wydać, bo "każdy" dysk SSD i tak będzie lepszy od HDD.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2020, 20:07 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Zx
Zxy44
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 14:54

Re: Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Postautor: Zxy44 » 08 kwie 2020, 16:53

piotr_solek pisze:Jest tak możliwość i się opłaca jeśli zamierzasz , korzystać z laptopa jeszcze kilka lat. Format standardowy. Upewnij się , mże producent oferuje szybką migrację danych , ze starego dysku, na nowy nośnik. HDD można później wykorzystać jako zapasową kopię lub podłączyć jako dysk przenośny. Sugeruj się tym ile chcesz wydać, bo "każdy" dysk SSD i tak będzie lepszy od HDD.


Dziękuje za odpowiedź ale chodzi mi o to że jak patrze na np. allegro na dyski SSD to widzę że moge wybrać format (2'5, M2, PCle, mStata) - tu rozumiem że pewnie 2'5 będzie dobra ale jeszcze jest interfejs (M2 PCle, mSata, SATA III, PCle) i tu mam problem bo na stronie nie bardzo wiem jaki będzie odpowiedni dla laptopa a sie całkowcie na tym nie znam.

Wpadło mi w oko takie coś
https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy- ... gb-ssd-bcm
czy będzie odpowiednie?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Postautor: piotr_solek » 08 kwie 2020, 20:09

2'5 cala SATA III. Akurat ten konkretny dysk na pewno , finalnie będzie droższy, bo to dysk pod urządzenia serwerowe. Jeśli kupujesz używany, to właściciel powinien podać, ile już zostało zapisane danych a nie zdawkowo pisać , że dysk był na testy, bo do najtańszych nie należy. Jeśli Samsung, to sugeruje szukać coś z grupy EVO/PRO lub Qvo.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Zx
Zxy44
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 14:54

Re: Jaki dysk SSD do Dell inspiron 3542 i3-4005u

Postautor: Zxy44 » 08 kwie 2020, 23:29

piotr_solek pisze:2'5 cala SATA III. Akurat ten konkretny dysk na pewno , finalnie będzie droższy, bo to dysk pod urządzenia serwerowe. Jeśli kupujesz używany, to właściciel powinien podać, ile już zostało zapisane danych a nie zdawkowo pisać , że dysk był na testy, bo do najtańszych nie należy. Jeśli Samsung, to sugeruje szukać coś z grupy EVO/PRO lub Qvo.


Ok, dzięki wielkie za pomoc!


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]