Inspiron 15 5567- problem z przełączaniem karty graficznej

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ja
Jaszczomp
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2017, 15:49

Inspiron 15 5567- problem z przełączaniem karty graficznej

Postautor: Jaszczomp » 17 sie 2017, 16:05

Witam!

Mam problem ze swoim Dellem, a mianowicie nie przełącza mi się karta graficzna z Intela HD Graphics 620 na Radeona R7 M445. Problem odkryłem niestety dopiero po paru miesiącach użytkowania, ponieważ wcześniej najwyraźniej nie sprawiało mi to problemów (Photoshop i starsze gry, które lubię nie wymagały takich zasobów). Dopiero ostatnio kiedy zechciałem wrócić do Guild Wars 2, to zauważyłem, że gra chodzi gorzej niż na moim o połowę gorszym Asusie. Ale do rzeczy...

Program AMD System Monitor wciąż pokazuje, iż karta AMD wciąż jest nieaktywna. System ją wykrywa, diagnostyka Della pokazuje, że wszystko działa mimo iż podczas testu ani na chwilę nie zaobserwowałem jej aktywności (cały czas na Intelu komputer pracował i nagrzał się niemiłosiernie mocno). Próbowałem już wszystkich oczywistych sposobów jak: instalowanie najnowszych sterowników od Della i od AMD, używałem programów Display Driver Uninstaller, zainstalowałem "łysego" Windowsa 10, odpalałem gry przez aplikację AMD, ustawiłem plan zasilania na maksymalną wydajność, dzwoniłem do TechSupporta dwukrotnie i mi podpowiedzieli inną kolejność instalacji sterowników, aktualizowałem BIOS... wszystko na nic. Karta wciąż nie wykazuje aktywności. Ktoś zechciałby mi pomóc i zna jakieś mniej oczywiste rozwiązanie problemu?

Sprzęt:
Dell Inspiron 15 5567
Intel(R) Core(TM) i5-7200U CPU @ 2.50GHz
4 GB RAM
Intel HD Graphics 620 / AMD Radeon R7 M445
Windows 10 64-bit


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]