dysk recovery i oporgramowanie dell - Q15R

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
mi
minior
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2012, 17:29

dysk recovery i oporgramowanie dell - Q15R

Postautor: minior » 06 maja 2012, 14:18

Witam,

ostatnio po wejściu w Komputer wyświetla mi się trzeci dysk > Recovery (X:) <. Wiem, że miałem go wcześniej, jednak wolałem jak się nie "ujawniał". Trochę mnie to irytuje, jednak nie wiem jak go ukryć, żeby mi się nie pokazywał w > Komputerze <.
druga sprawa to oprogramowanie jakie dołącza Dell do swojego sprzętu. Co z tych wszystkich "dodatków" faktycznie jest dodatkami i warto zostawić, a co najzwyczajniej w świecie zaśmieca i spowalnia kompa? Laptopa kupiłem z zainstalowanym systemem Win7 i chyba ze wszystkimi możliwymi dodatkami od Dell'a, dlatego chętnie bym coś odinstalował.

dzięki za pomoc.
pozdro.


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: dysk recovery i oporgramowanie dell - Q15R

Postautor: DELLMania » 11 maja 2012, 17:33

Osobiście wolę samodzielnie zainstalować kompa od nowa i doinstalować to co mi jest niezbędne. Ciężko określić co warto mieć. Dla każdego jest to coś innego. Ale fakt - są to z reguły spowalniacze. Zobacz w managerze dysków czy nie można tego wyłączyć.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: dysk recovery i oporgramowanie dell - Q15R

Postautor: DELLMania » 21 maja 2012, 12:07

Staram się instalowac minimalne minimum. Zaczynam od sterowników chipsetu, grafiki, wifi, dysku itd. Tylko to co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mojego komputera. Poruszaliśmy już kolejność instalowania sterowników na forum - poszukaj. Pomijam wszystkie monitory, powiadamiacze i inne dziwne programiki "umilające" życie. Instaluję minimum i jeśli czegoś brakuje to doinstalowuję. Oczywiście zanim zacznę pobierać jakiekolwiek dane z internetu to instaluję antywirusa. Np darmowy system microsoft. U mnie się sprawdza w 100%. Nie obciąża. Działa sprawnie.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]