Dell q15 R grzeje się / przeskakiwanie kursora

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ka
kaza2
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, 08:58

Dell q15 R grzeje się / przeskakiwanie kursora

Postautor: kaza2 » 27 maja 2013, 13:50

Witam,
Na wstępie zaznaczam że czytałem podobne tematy na formum.
Problem dotyczy 2 spraw.mianowicie:
1. Podczas pisania testu w wordzie samoczynnie przesuwa mi sie kursor, ustawiałem tam jak radziliście ,ale to nic nie dało.
2. podczas normalnego użytkowania ( nie mówie o graniu czy ogladaniu filmów) mniej wiecej po godzinie strasznie laptop sie nagrzewa , w sensie spód laptopa po lewej stronie patrząc od dołu.

Nie wiem jakim programem zmierzyć te temperatury i kiedy. Czy w momencie tych wysokich temperatur , czy w momencie kiedy jeszcze nie parzy.

Pozdrawiam


ks
ksp01marek
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2013, 16:01

Re: Dell q15 R grzeje się / przeskakiwanie kursora

Postautor: ksp01marek » 27 maja 2013, 19:22

Proponuję program Aida 64, który pokaże Ci Twój komputer od "środka". Pokazuje wszystkie parametry pracy od obrotów wiatraczka do temperatury procesora. Wracając do skaczącego kursora, może być to spowodowane właśnie przegrzewaniem się procesora i wynikające z tego zaburzenia pracy systemu, a może być też spowodowane nierównościami podłoża, na którym znajduje się myszka (dotyczy to zwłaszcza optycznych). Nie wiem jak długo laptop był w używaniu, ale zachodzi podejrzenie, że kurz zgromadzony we wnętrzu skutecznie blokuje dostęp "świeżego powietrza".


ka
kaza2
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, 08:58

Re: Dell q15 R grzeje się / przeskakiwanie kursora

Postautor: kaza2 » 27 maja 2013, 23:04

laptop był używany od grundnia 2011 roku, nie byl czyszczony ponieważ jest na gwarancji i nie chce jej stracić.
Przedmuchałem dziś wiatraczki przez obudowe , niby troche pomogło poniżej zdjecie do temperatur.

http://img59.imageshack.us/img59/6360/99375877.jpg
Jeszcze zapomniałem o tjmax temperature 100 stopni C ( 217F)

a gwarancje mam do stycznia 2014


Ba
Ballman
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2013, 21:50

Re: Dell q15 R grzeje się / przeskakiwanie kursora

Postautor: Ballman » 08 cze 2013, 19:23

ksp01marek pisze:Proponuję program Aida 64, który pokaże Ci Twój komputer od "środka". Pokazuje wszystkie parametry pracy od obrotów wiatraczka do temperatury procesora. Wracając do skaczącego kursora, może być to spowodowane właśnie przegrzewaniem się procesora i wynikające z tego zaburzenia pracy systemu, a może być też spowodowane nierównościami podłoża, na którym znajduje się myszka (dotyczy to zwłaszcza optycznych). Nie wiem jak długo laptop był w używaniu, ale zachodzi podejrzenie, że kurz zgromadzony we wnętrzu skutecznie blokuje dostęp "świeżego powietrza".

Ja myślę, że przyczyną tego problemu jest właśnie kurz.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]