Dell N5010

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ga
gasio503
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:41

Dell N5010

Postautor: gasio503 » 14 lis 2010, 23:55

Witam forumowiczow. Moj problem jest bardzo dlugi wiec jak komus zalezy na czsaie niech nie cyzta jednak tym co przeczytaja z gory dzieki :D

Jestem posiadaczem tego dellka(320 GB, i3 370, ATI 5650 4GB Ram). Laptop zostal zakupiony na allegro z wgranym systemem win 7. Wszystko bylo by pieknie lecz mial on tylko jedna partycje;/ nie trawie tego wiec postanowilem przeinstalowac system. Zainstalowalem ponownie wlasnego win 7 stworzylem sobie dwie partycje i wszsytko bylo dobrze do pewnego momentu gdy probowalem znalezc sposob na zobaczenie partycji RECONVERY. Znalazlem w necie program ParticionMagic czy jakos tak no i zainstalowalem. no a ze program nie wspieral win 7 to zainstalowalem ze zgodnoscia do XP. Program sie zainstlowal niby ale nie dzialal. wyskoczyl komunikat ze program nie moze dzialac poprawnie no i po zamknieci komunikatu pojawil sie blad na niebieskim tle windowsa z jakims problemem nie pamietam juz. od tej pory nie moglem wlaczyc windows. zatrzymywal sie na botowaniu. No to nic sie nie przejmujac wlazylem plyte z win 7 i uruchomilem instale. Jednak istalacja nie wykrywala mi dysku twardego. znaczy tylko dysk recovery jednak na nim zainstalowac nie moglem. Postanowilem wlozyc plyte z XP i instalka tam widziala wszystkie partycje no i po kilku nieudanym proboach instalacji(bo niby sie pliki kopiowaly ale zawsze na jakims momencie kopiowania na dysk znow ten blad wyskakiwal na niebieskim tle) zainstalowalem xp. Po instalacji XP ponownie wlozylem plyte z win 7 i tym razem wszystkie partycje byly widoczne. Oczywiscie wszystko ladnie sformatowalem i zainstalowalem system na dysku. No i od tej pory zaczely sie problemy :/ Niby wszystko chodzi ale system sie nie wiadomo ile laduje czasami nawet potrafi sie zawiesic przy oknie zapraszamy. Nie wiem dlaczego. Czyzy cos z dyskiem sie stalo? Swiezo po instalacji widowsa nie powinno sie tyle ladowac. w ogole po oknie botowania powinny od razu wyskoczyc niebieskie okno logowania a u mnie najpierw pojawia sie czarny ekran i kursor myszy i dopiero po jakiejs minucie zapraszamy. Instalowalem kilka razy juz windowsa i zawsze to samo jest. Czy sa jakies sposoby na sprawdzenie stanu dysku? bo wydaje mi sie ze wlasnie instalujac ten program od dysku wszystko sie zwalilo. dziekuje za uwage i prosze o pomoc :) kazde propozycje rozwaze :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell N5010

Postautor: DELLMania » 17 lis 2010, 11:57

Postaraj się sformatować dysk z poziomu BIOS lub z jakiejkolwiek płyty startującej system DOS. Oczywiście rób to jeśli już nie ma tam partycji recovery. Generalnie po prawidłowym zainstalowaniu systemu Windows dobrze jest zrobić obraz dysku (narzędzia do tego są w systemie), w razie czego zawsze będzie można wrócić do ustawień. Dobry program do tego typu operacji to np norton ghost. Jeśli to nie idzie to zawsze możesz wyjąć dysk i podłączyć do innego komputera, tam sformatować i od nowa zainstalować system. Formatowanie robisz pełne czy szybkie ? Szybkie niewiele zmienia. Pełne formatowanie daje pewność że nie ma na dysku starych plików. Uważaj jednak za każdym razem na partycję ukrytą.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ga
gasio503
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:41

Re: Dell N5010

Postautor: gasio503 » 20 lis 2010, 13:09

a no widzisz robilem zawsze szybkie formatowanie. mowisz ze narzedzia do zrobienia obrazu dysku sa w systemie? co to sa za narzedzia? Ten norton ghost nie dziala bo na mojej ukrytej partycji jest plik z rozszerzeniem nie obsugiwanym przez norton. a nyslalem ze na plycie ktora dostalem z laptopem bedzie jakies narzedzie do stworzenia dysku startowego reconvery ale nie ma ;/


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell N5010

Postautor: DELLMania » 23 lis 2010, 16:32

Jaki masz system? Windows XP, Windows VISTA, Windows 7 ?


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ga
gasio503
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:41

Re: Dell N5010

Postautor: gasio503 » 18 gru 2010, 11:05

windows 7. ale wlasnie wiec co bylo przyczyna tego wszystkiego. Pobralem aplikacje dell support center i tam byla opcja PC Checkup. Zrobilem pelny skan lapka i wykrylo mi ze mam uszkodzony dysk. Bylo napisane ze zrob kopie zapasowa wszystkich plikow bo problem z Twoim dyskiem pojawi sie nie bawem? nie wiec co to oznacza ale chyba jest uszkodzony :)


Awatar użytkownika
DELLMania
Dellmania Admin
Posty: 675
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:52

Re: Dell N5010

Postautor: DELLMania » 18 gru 2010, 19:10

Wygląda na to że dysk padnięty. Zrób kopię danych i jeszcze może użyj jakiegoś innego narzędzia dla porównania. Disc Doctor etc.


Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Dołącz do nas na Facebooku.
ig
igortomek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2010, 21:05

Re: Dell N5010

Postautor: igortomek » 23 gru 2010, 16:40

1. Jak instalujesz Xp to w biosie z mieniasz sata na ata żeby Xp widział dysk inaczej zapomnij. A tak w ogóle to po ci xp skoro i tak jest problem ze sterownikami szczególnie do grafiki bo ich nie ma do Xp.

2. Jeśli chcesz usunąc tą ukrytą partycję polecam BootIt Next Generation.

Pozdrawiam


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]