Dell n5010 niska wydajność

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
mp
mprorok
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2013, 18:48

Dell n5010 niska wydajność

Postautor: mprorok » 21 kwie 2013, 19:07

Witam,
Mam duży problem z moim laptopem Dell Inspirion n5010
Siedzi w nim procesor Intel i3 380m, 3gb ramu i ATI radon HD 5650.
Wszystko było by okej, jednak po ponownym postawieniu systemu komputer chodzi okropnie wolno. Indeks wydajności systemu windows dla procesora pokazuje 2.7 co jest jakiś totalnym absurdem, bo stare intel core duo w moim komputerze osiągało 5,6 i wyżej. Próbowałem już ponownej reinstalacji systemu z Home Premium na Ultimate i z powrotem ale bez skutku. Co się mogło zepsuć?? Komputer pokazuje, że wszystkie rdzenie działają. Temperatura komputera jest dość wysoka jak na mój gust, Toshiba i Asus mojego brata przy dellu są po prostu zimne. Nie mogłem niestety przywrócić systemu z partycji recovery ponieważ przy instalowaniu systemu z płytki nadpisało mi pliki od producenta. Czy ta wydajność może być spowodowana brakiem jakiegoś oprogramowania, sterowników które dołączał producent?? Sprawdzałem to na "gołym systemie".


Ya
Yaqp9
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2013, 14:49

Re: Dell n5010 niska wydajność

Postautor: Yaqp9 » 22 kwie 2013, 01:26

Witaj, miałem podobny problem z moim inspironem. Pierwsza sprawa, sprawdź, czy masz gwarancję, jeżeli tak, to dzwoń do serwisu i podaj te objawy co wymieniłeś, czyli przegrzewanie się i spadek wydajności. Wymienią Ci cały układ chłodzenia jak mi :P Mi nawet gratis wymienili klawiature i matryce :P Przeczyszczą go przy okazji. Gorzej, jeżeli nie jest to wina "syfu" na podzespołach, wtedy to może być problem z zasilaczem lub stykiem na płycie głównej, również go doświadczyłem, wtedy wymienili mi płytę główną i dali nowy zasilacz, problem zniknął, a okazało się, że stary zasilacz był dobry.

Jeżeli natomiast nie masz gwarancji, to proponuję przeczyścić laptopa samemu, sprężonym powietrzem. Jeżeli to nie zadziała, to możemy rozważyć wymianę zasilacza, mam sprawny oryginaly 90W zasilacz, jeżeli jesteś z Krakowa, to Ci go podeśle i zobaczysz jak to chodzi, ewentualnie wtedy Ci go sprzedam :P

EDIT: a instalowałeś może te sterowniki zgodnie z kolejnością, jaką Dell podaje na stronie ? Mnie się o takie rzeczy serwisanci pytali. Ewentualnie spróbuj jeszcze jedną ciekawą rzecz. Sciągnij program ORTHOS, odpal go i wtedy uruchom indeks wydajności.


mp
mprorok
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2013, 18:48

Re: Dell n5010 niska wydajność

Postautor: mprorok » 22 kwie 2013, 09:29

Laptopa kupiłem używanego ale wczoraj wczoraj przeglądając stronę pomocy tech. dell zarejestrowałem laptopa i okazało się, że ma jeszcze 50 dni gwarancji. Jak najlepiej kontaktowac się z nimi?? Telefonicznie, mailowo?


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]