Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 11 lis 2011, 23:10

Witam, mam pytanie - podczas włączania np. Starcraft 2 - i aktywacji karty GT 525 - ze środka laptopa zaczyna wydobywać się dziwny dźwięk ( coś w stylu brzęczenia ) czy ktoś spotkał się z takim czymś w tych inspironach ? Podczas normalnej pracy w Windows 7 - nie ma takiego dźwięku - wtedy chodzi karta Intela. Ps. Gdy w menadżerze urządzeń wyłączę kartę dźwiękową ten dźwięk ze środka obudowy znika.


du
duszek
Dellmania User
Posty: 160
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: duszek » 13 lis 2011, 18:15

Wszelkie dźwięki ze środka laptopa (poza szumem wiatraka) świadczą o czymś złym (uszkodzeniu, wadzie konstrukcyjnej) i nie powinno ich być. Nie ważne jest czy ktoś tak ma, tylko dzwoń do serwisu niech go sprawdzą.


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 13 lis 2011, 21:01

Mam taki zamiar - dzięki za odp.


ka
kacpa
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2011, 15:27

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: kacpa » 20 gru 2011, 15:32

Cześć jak mógłbym wiedzieć jak rozwiązał się ten problem? Moj Dell posiada dokładnie takie same objawy. Dodam, że kolega kupił identyczny model jak my i tez przy graniu po odpaleniu gt525m z prawej strony pod lapkiem daje jak z traktora.


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 21 gru 2011, 22:31

Odpisałem wiadomość prywatną , ale ponowię tutaj - serwis nawet nie podjął tematu skoro testy diagnostyczne przechodzą bez żadnych problemów - na forach zagranicznych jest dokładnie poruszany ten sam problem - i nikt nie przedstawił rozwiązania. Znalazłem około 10 wpisów w sumie od użytkowników tego modelu. Moim zdaniem do wada fabryczna. Jeżeli ktoś z was znalazł rozwiązanie ( podobno jednej osobie wymienili płytę główną i głośniki ) - problem nie zniknął to proszę o info.


ka
kacpa
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2011, 15:27

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: kacpa » 22 gru 2011, 01:44

Dzięki, właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Zastanawiam się jak teraz rozwiązać ten problem... Nasze lapki (mój i kolegi) nie mają nawet miesiąca. Płacąc kupę kasy nie wyobrażam sobie zostawić tego tak o. Dell dał gwarancje, że naprawi wszystkie wady i te fabryczne również. Jest wada? Jest. Jutro zadzwonię i postaram dowiedzieć się czegoś konkretnego :)


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 22 gru 2011, 09:45

Ok. Mój też ma 1 miesiąc. Proszę o informację, jeżeli uda się coś ustalić.


ka
kacpa
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2011, 15:27

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: kacpa » 22 gru 2011, 15:04

Jestem po rozmowie z technikiem. Na razie czekam na odpowiedz od jego przełożonych co z tym fantem zrobić. Zrozumiał, że nie jest to problem jednostki tylko paru egzemplarzy :) Doszliśmy do wniosku ze miedzy karta dźwiękową i kartą graficzną GeForce tworzy się jakieś sprzężenie (i nie są to drgające cewki na dedykowanej grafice) dlatego wyłączenie jednego z urządzeń powoduje, że problem znika. W tym miejscu czyli z prawej strony lapka znajduje się wzmacniacz głośników. Dodam, że wprawne ucho znajomego elektronika wysłuchało to jako wzmacniacz zanim technik dell'a powiedział, że tam właśnie jest. Serwisant będzie się ze mną kontaktował w najbliższym czasie. Dam znać co i jak :)


me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 22 gru 2011, 15:43

W moim przypadku niestety nie chciano nawet podjąć tematu - a problem jest uciążliwy. Poczekam na rozwiązanie sprawy w Twoim przypadku i w razie czego ja również ponownie nawiążę kontakt. Sprzęt takiej klasy nie powinien posiadać takich wad. Pozdrawiam


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: witoz » 29 gru 2011, 13:24

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Ja też mam identyczny problem. Próbowałem zaktualizować sterowniki do HD 3000 ze strony Intela (niepowodzenie - jako że sterowniki są "generic" i nie zostały przetestowane pod kątem konkretnego sprzętu) jak również do GT525M ze strony nVidii (267.21 by Dell -> 285.62 by nVidia). Tutaj aktualizacja się powiodła, ale:
- w Oblivion dziwne dźwięki zmieniły nieco swój charakter - na według mnie jeszcze bardziej irytujący (opinia subiektywna!)
- wydaje mi się również, że wtedy wydajność spadła - zauważyłem "zaciachy" których wcześniej nie było. Ustawienia graficzne takie same.
- poza tym podczas pracy w Windows również szczątkowe piszczenie było jeszcze gorsze.
Miałem dzisiaj dzwonić do serwisu ale znając support Della - a raczej nieznajomość sprzętu odbiłbym się i usłyszał coś w stylu "skoro wszystko działa, to nic nie jest nie tak jak powinno".
Według mnie to wada całej serii tego modelu (lub modeli) i nie za bardzo da się coś z tym zrobić nie ingerując w sprzęt. Aczkolwiek rozwiązanie byłoby bardzo mile widziane.
Jeżeli z kolegami skontaktował się support, bardzo proszę dać znać cóż takiego wymyślili.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 29 gru 2011, 18:07

Wysyłałem maila odnośnie tego problemu - zaproponowałem wymianę na inny model. Odpisano, że nie ma takiej możliwości. Tak jak już wcześniej pisałem - nie przyjęto zgłoszenia, tłumacząc, że skoro testy diagnostyczne przechodzą prawidłowo - nie ma podstawy do wysłania technika. Na forach zagranicznych również ten problem jest poruszony. Czyżby cała seria N7110?


ka
karoll
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2011, 07:31

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: karoll » 30 gru 2011, 08:45

Witam. Wczoraj kupiłem Dell Inspiron n7110 i też zdążyłem zauważyć problem. Co dziwne na początku włączyłem sobie Tomb Raider Legend (wiem, że nie najnowsza gra) i to brzęczenie się nie pojawiło. Potem odpaliłem trochę starszą grę, Dreamfall : The Longest Journey i właśnie wtedy pojawił się problem. Nie jest on może aż tak uciążliwy bo tak naprawdę słychać to brzęczenie dopiero jak się wyciszy dźwięk z głośników. Niedługo sprawdzę jak będzie przy GTA 4. A propos mam pytanie jako nowy użytkownik. Jak jest z temperaturą tych Inspironów, potrafią się w stresie nagrzać aż do wyłączenia?


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: witoz » 30 gru 2011, 18:36

Mi się to jeszcze nie zdarzyło, ale nie jestem zapalonym graczem i nie uruchamiam najnowszych tytułów. Grając w Oblivion na całkiem wysokich ustawieniach (na GT525M) grzeje się, ale wszystko jest w porządku. uruchamiałem również renderingi 3D - również nic się nie dzieje (ale tu nie grzeje się GPU tylko CPU).
PS
Innego rodzaju delikatniejszy dźwięk pojawia się przy ładowaniu laptopa - ale jest on prawie niewyczuwalny (mam wyczulony słuch). Po odpięciu zasilacza znika. Moim zdaniem jest to konstrukcyjna wada związana z układem zasilanie - GT525M - karta muzyczna (jak napisał kolega na początku wątku, brzęczenie przechodzi jak ręką odjął po wyłączeniu karty muzycznej w menedżerze urządzeń - ale co to za rozwiązanie? mam podłączać zewnętrzną na USB + głośniki? pozostają słuchawki).
PS2
W Obliviona gram na HD3000 :)


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
ka
karoll
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2011, 07:31

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: karoll » 30 gru 2011, 22:06

Przetestowałem GTA 4 i dodatkowe epizody i ku mojemu zdziwieniu żadnego nieprzyjemnego dźwięku nie było, co jest dosyć dziwne bo ta gra na pewno korzysta z układu GT525M. Tak czy inaczej, jakby ktoś dowiedział się czegoś nowego na ten temat to niech da znać.


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: witoz » 30 gru 2011, 22:45

No to pogratulować! Chociaż co do mnie, nie jestem pewien czy ten dźwięk był od samego początku czy też nie - nie zwracałem na to uwagi, ewentualnie gdy grałem to dźwięk był na tyle głośno, że zagłuszał buczenie (CoD: MW2 czyli cicho i spokojnie nie było). Być może pojawił się dopiero po pewnym czasie. Poza tym to mój drugi N7110 (w pierwszym z Saturna nie działał jeden port USB 2.0 - ten obok 3.0, więc mi wymienili na tego którego mam obecnie).
Aktualizuję właśnie sterowniki do karty muzycznej (6.0.1.6312) - chociaż raczej z "dziennikarskiego obowiązku" żeby sprawdzić czy pomoże niż w nadziei. Napiszę czy będzie cokolwiek lepiej.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: witoz » 02 sty 2012, 16:57

Nie jest lepiej. Jest tak samo :(
Myślałem że sterowniki mogą pomóc ale na 99% nie pomogą przy tym problemie. To czysto sprzętowe interferencje.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
me
megadell
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:39

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: megadell » 02 sty 2012, 17:48

W takim razie wada konstrukcyjna?


wi
witoz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 13:11

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: witoz » 10 sty 2012, 10:17

Tak mi się wydaje. Nie widzę innego wytłumaczenia. W każdym razie zapewne nie usterka (ponieważ wszystko działa jak należy, tylko to buczenie...) więc Dell nie będzie chciał nic z tym robić.


---
Inspiron N7110 + Win7 64 SP1
Precision M4600 + Win7 64 SP1
re
reamon18
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2012, 13:12

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: reamon18 » 18 mar 2012, 13:20

Witam mam taki sam problem brzeczenie zauwazam przy wlaczaniu bardziej wymagajacych gier. Pytanie czy moze to prowadzic do jakis uszkodzen, awari czy jes to uciazliwe tylko dla ucha ?


pe
pepe
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2012, 18:54

Re: Dell inspiron n7110 - dziwny dźwięk

Postautor: pepe » 16 kwie 2012, 19:13

Witam. To samo w moim przypadku. Zauważone "dziwności" w moim modelu:

- buczenie w grach oraz aplikacjach wykorzystujących dedykowaną grafikę. W niektórych ciszej w innych głośniej. Ekstremalnie w Gothic 3 - miałem wrażenie, że pod obudową siedzi mały traktor. WTF?
- grafika zintegrowana też czasem daje się cicho słyszeć. Na przykład przy przewijaniu jakiejś strony i przystawieniu ucha do obudowy słychać... nawet nie wiem jak to określić - takie "zzzz zyyy zzz".
- okazjonalne cykanie zasilacza - takie ciche "cyk cyk... cyk".
- jeden bad piksel w prawym górnym rogu
- touchpad często "głupiał". Tutaj pomogło usunięcie sterowników Synaptics.

Podsumowując. Laptop kupiony miesiąc temu w Agito. To Mój pierwszy i ostatni Dell. Kupiłem zachęcony znaną i pewną marką. Spodziewałem się, że maszyna Dell za prawie 3500 zł będzie bez wad. Oj naiwny byłem. Moja poprzednia Toshiba za 2500 zł w porównaniu z Dellem była sprzętem prawie idealnym. Cichym, bez bad pikseli, bez cykania zasilacza. Tego samego i więcej (bo Dell) spodziewałem się po Inspironie.

Dziękuję Dell za taką jakość. Pierwszy i ostatni raz. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem Dell, to szczerze odradzam.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]