Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
lu
lukpru
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:36

Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: lukpru » 08 mar 2016, 22:50

Witajcie.

Gwarancja niedawno sie skończyła a dell robił się coraz mniej stabilny podczas gier.
Zrobiłem mu staranne czyszczenie plus wymiana pasty i efekt jeszcze gorszy.
5 minut przy obciążeniu karty graficznej ( nvidia 650 m ) gpu osiąga 90 stopni i następuje wyłączenie. W tym samym czasie CPU ma zwyczajne temperatury.

Nie mam żadnych artefaktów, wszystko jest poprawne i płynne do momentu wyłączenia.

Zamówiłem używany heatpipe ( podobno dobry ) Po zainstalowaniu efekt taki sam czyli kilka minut i odcięcie.

Ciekawostka. Po przekręceniu laptopa w taki sposób by czynnik chłodzący w heatpipe "spłynął " w stronę gpu udaje sie utrzymać w miarę stabilna temp :twisted: . Problem polega na tym ze ciężko obsługiwać laptopa stojącego na boku ;-)

CZy mam rozumieć ze obydwie chłodnice są uszkodzone ? Jeśli tak to gdzie szukać nówki tak by znowu nie wtopić ?

Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: piotr_solek » 09 mar 2016, 11:22

A co w ogóle aplikowales? Procesor pasta..grafika termopad? Odwrócenie poprawia wentylację tylko tyle.. Gdzieś jest nie dokręcane mocowanie.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 19:44 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
lu
lukpru
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:36

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: lukpru » 09 mar 2016, 11:46

Witam.Pasta mx2 nalozona poprawnie. Probowalem 3x z cienkimi i grubymi warstwami bez rezultatu. Cpu i gpu maja osobne heatpipe. Cpu jes chlodny a gpu sie grzeje.
Po przekreceniu laptopa nastepuje gwaltowny efekt. Przekrecam na prawy bok ( gpu na dole radiaror na gorze ) jest w miare ok. Przekrecam na lewy bok ( gpu na gorze radiator na dole ) i momentalnie skok temp.
Wentylator dmucha. Przewiew jest.

Posdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: piotr_solek » 09 mar 2016, 13:14

Sprawdź stabilność mocowania gpu/cpu..i widzę, że się rozgałęziają ale są połączone. Po przykręceniu się nie rusza? Wnioskuję, że dałeś pastę na GPU? Jeśli wcześniej był termopad, to on musi tam być. Często jest różnica w poziomach między CPU a GPU i pad to właśnie wyrównuje. Choć w m4600 są fizycznie rozdzielone ciepłowody a dali termopady.. Jak dla mnie to mocowanie nie dociska do GPU lub końcówka ciepłowodu nie styka z żeberkami radiatora czyli nie ma jak odprowadzić ciepła.

Na YouTube widziałem cztery dodatkowe termopady (obsługują cztery kości pamięci) na mocowaniu GPU plus pasta na rdzeniu.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 19:43 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
lu
lukpru
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:36

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: lukpru » 09 mar 2016, 16:48

Wszystko siedzi sztywno i przylega idealnie bez żadnych luzów. Całość zamontowana zgodnie ze sztuką ;-). Nie popełniłem żadnych błędów. Tak jak mówiłem całą operacje powtarzałem kilka razy bez większych efektów.

Naprawdę nie zastanawia was zależność z ustawieniem laptopa? Jeśli czynnika chłodniczego w heatpipe jest zbyt mało to "przelanie" go w strone parownika jakim jest gpu powinno poprawić chłodzenie i tak sie dzieje.. Może popadam w paranoje ale nie potrafię tego inaczej wytłumaczyc


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: piotr_solek » 09 mar 2016, 19:36

lukpru pisze:Zamówiłem używany heatpipe ( podobno dobry ) Po zainstalowaniu efekt taki sam czyli kilka minut i odcięcie.

Kupiłeś układ chłodzenia same ciepłowódy? :)) ... Serwis kolego bo popadasz w paranoje albo podejdź do kolegi , który się na tym, choć trochę, zna i popatrzy na to bez "paranoi". Oglądnij sobie też filmik na youtube jak "ruski" czyszczą układ chłodzenia. Może czujnik uległ uszkodzeniu..ale to by znaczyło, że go zepsułeś:).


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
lu
lukpru
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:36

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: lukpru » 09 mar 2016, 20:07

ehhh . Pytam kogoś kto czyta ze zrozumieniem ;-)
Wymieniłem kompletny układ chłodzenia... przecież nie wlutowałem jednej rurki...
Wiem co powie serwis. ( wymiana kary graficznej czyli jakieś 450 zł )
Co ma czujnik temperatury do tych objawów ? jemu obojętnie czy laptop znajduje się na suficie czy leży na boku.

Jeśli nikt nie spotkał się z podobnymi objawami to spoko dam szanse serwisantom.
Pozdrawiam


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: piotr_solek » 09 mar 2016, 20:33

Nawet nie wysiliłeś się podać załączników/odczytów z jakiegokolwiek programu do monitorowania temperatury, które potwierdziły by twoje słowa.. okej:) Mniejsza z tym. "Wiesz lepiej" ,to po co zawracasz głowę problemem , który wymaga fizycznego sprawdzenia przez serwisanta? Jeśli grafika co wymiany (w co wątpię) to i tak nikt by ci tu nie pomógł.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
lu
lukpru
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2016, 22:36

Re: Dell Inspiron 7720 GPU 90*c

Postautor: lukpru » 31 mar 2016, 18:26

Kupiłem kolejny heatpipe. Tym razem cześć była fabrycznie nowa.
Problem rozwiązany. Temp gpu wróciła do normy.
Zależność temp od położenia laptopa również ustąpiła.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]