dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ma
Marcin89
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:45

dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Postautor: Marcin89 » 30 lis 2016, 11:51

Nie wiem czy ta jakiś błąd czy on tak ma ale zauważyłem że gdy odłączę laptopa od zasilania i jest na baterii barwy na ekranie staja się zimne , bardziej niebieskie a gdy znów wsadzę kabel zasilający barwy robią się ciepłe bardziej czerwone. To coś w ustawieniach jest nie tak czy może coś się dzieje z matrycą ?


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Postautor: piotr_solek » 30 lis 2016, 21:40

Test diagnostyczny ekranu i warto sprawdzić ustawienia kolorów w profilu sterowanym przez kartę graficzną. Przywrócenie ustawień domyślnych zazwyczaj pomaga.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Marcin89
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:45

Re: dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Postautor: Marcin89 » 30 lis 2016, 22:51

Test diagnostyczny ekranu robi się przy użyciu programu, który trzeba ściągnąć czy na kompie się to jakoś włącza ? Wczoraj w ustawieniach grafiki patrzyłem na różne ustawienia ale co nie zmieniałem to był taki sam efekt że po odłączeniu zmieniały się odcienie kolory.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Postautor: piotr_solek » 01 gru 2016, 12:51

Jeśli jest jeszcze na gwarancji to rozważył bym jej odszukanie. Trzeba sobie pobrać lub zrobić test (pełny) dostępny na stronie w dziale wsparcia technicznego. Jaki masz ekran? Sprawdź czy są aktualizacje, dostępne dla twojego modelu.

Jak duża różnica? Da się to pokazać na zdjęciu? Sprawdź czy jasność ekranu (profil zasilania) nie jest przypadkiem redukowana..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Marcin89
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:45

Re: dell inspiron 5758 zmiany barw na zasilaczu i baterii

Postautor: Marcin89 » 02 gru 2016, 00:40

Znalazłem aktualizację sterownika grafiki intel i wydaję się że pomogło bo po zainstalowaniu nowego sterownika nie ma już zmian barw czy zasilanie czy bateria dzięki za pomoc. Przed instalacją sterownika robiłem zdjęcia ale problem lepiej było widać jak nagrałem filmik.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]