Dell Inspiron 5577 - Komputer wyłącza się

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ya
Yarker
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, 16:08

Dell Inspiron 5577 - Komputer wyłącza się

Postautor: Yarker » 15 lut 2020, 16:23

Dzień dobry,

Jakiś czas temu podczas grania komputer wyłączył się, temu procederowi towarzyszył metaliczny dźwięk (klik).
Pomyślałem przegrzał się, więc wyczyściłem go w środku (faktycznie sporo kurzu) i wymieniłem pasty (wszystko zrobione przez serwis komputerowy).
W tym momencie podczas obciążenia sprzętu (temperatura grafiki około 60°C+), dźwięk z głośnika zaczyna być zniekształcony przez jakieś trzeszczenie, i po chwili ta sama sytuacja z wyłączeniem się komputera. Rzecz dzieje się tylko przy zasilaniu z ładowarki (na ładowaniu bateryjnym sprzęt nie osiąga takiej temperatury, pewnie wynika to z ustawienia profilu i podczas zasilania bateryjnego podzespoły pracują na 50%-60% swojej mocy)

Czy ktoś ma pomysł w czym może tkwić problem?

Pozdrawiam.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 5577 - Komputer wyłącza się

Postautor: piotr_solek » 16 lut 2020, 15:19

Nowa pasta czy nawet sam "termopad" potrzebują "ileś" tam godzin, by osiągnąć odpowiednie właściwości. 60stopni jest ok. Osobną kwestią jest to , czy serwis czegoś nie zepsuł. Więc ja bym się do nich zgłosił. Zwłaszcza, jeśli nie zrobili po "wymianie" żadnego testu obciążeniowego, na potwierdzenie skuteczności serwisu.

Oczywiście nie można wymagać, by zostawili komputer na kilkadziesiąt godzin, ale powinni dać jakąś informację, co zrobili i o ewentualnych problemach. Co do dźwięku można też sprawdzić ustawienia i ewentualnie, inne sterowniki. Jeśli przed oddaniem do serwisu nie było problemów, to diagnoza jest oczywista.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]