DELL Inspiron 3542

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Yu
YuriK
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:18

DELL Inspiron 3542

Postautor: YuriK » 15 mar 2017, 10:43

Witam. Mam drobny problem na, na temat którego kompletnie nigdzie nie mogę znaleźć pomocy i odpowiedzi, a ten problem to TouchPad. Mam Windows 10 i wszystko z nim było ok. 3 miesiące temu przeinstalowałem Windows i dalej było ok, aż pewnego dnia zobaczyłem, że gesty w touchpad działają nie tak jak powinny. 3 palce w dół powinno zminimalizować apki, 3 palce w góre włączyć multitask, a 3 palce w bok przełączanie między zadaniami (jak w apple). Lecz u mnie jest w górę 3 palce uruchamia wyszukiwarke, 3 palce w dół włączają ustawienia, a 3 palce w bok (w lewo cofa stronę na poprzednią, a w prawo na kolejną). Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem ponownie. Pobierałem ze strony DELL official, i wiele innych źródeł i dalej nic. Ostatnio zrobiłem Recovery systemy i znowu było pięknie jak dawniej. Wszystko ok działało. Wczoraj zainstalowały się (samowolnie) aktualizacje i znów się męczę z tym touchpadem. Dodam, że pracuję często na laptopie i dużo i często używałem gestów.

P.S. moi koledzy w pracy mają DELL laptopy z Windows 10 i u nich jest wszystko ok.

Ktoś umie pomóc?
z góry dzięki


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: piotr_solek » 15 mar 2017, 22:12

W Panelu Sterowania odszukaj ikonkę dellowską od TouchPad ..włącz daj na gesty--->wł. -->przejdź do zakładki obsługi wielopunktowej-->tam pod windows 10 ustawiona jest Cortana a ty sobie wybierz tą funkcję , która cię interesuje.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Yu
YuriK
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:18

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: YuriK » 16 mar 2017, 09:16

Powiem szczerze, że nie widzę u siebie takich ustawień. Nie mam ikony DELL, a już nie wspomnę o ustawieniach funkcji kliknięć 3 palcami. Mam jedynie panel sterowania Touchpad Dell w którym jest ustawiona funkcja "przeciągnięcie 3 palcami" i jest wpisane tam (włączenie multitasking i przełączenie między zadaniami" ale to nie działa :D
Link jest pod spodem, żeby zobaczyć o czym mówię.

Obrazek


Yu
YuriK
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:18

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: YuriK » 17 mar 2017, 09:28

Nikt nie potrafi pomoc? Powiem szczerze, że przypadek ciężki :) Przeszukałem całą sieć i raczej nic nie widzę.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: piotr_solek » 17 mar 2017, 12:15

Musisz znaleźć odpowiednią wersję sterownika. U mnie to wygląda tak :

https://goo.gl/photos/RgsK6BBTENBfFANv6

https://goo.gl/photos/Cxt9acRQB6Z8eWKS9

YuriK pisze: Wczoraj zainstalowały się (samowolnie) aktualizacje ..


Wyłączyć aktualizacje.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Yu
YuriK
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:18

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: YuriK » 17 mar 2017, 18:57

Dzięki wielkie. Coś mi się udało zrobić i mam inne sterowniki ze strony Dell. Działają lepiej bo przynajmniej mam już gesty. Teraz zrobie RECOVERY i zapiszę sobie jakie są sterowniki przy nowym systemie, żeby zawsze wracać do tego sterownika który jest najlepszy i działa jak powinien. :)
Tylko jak tu się wyłącza automatyczną aktualizację touchpada. Bo całego windowsa szkoda blokować. Czasami mogą wyskoczyć przydatne aktualizacje.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL Inspiron 3542

Postautor: piotr_solek » 17 mar 2017, 21:32

Wątpie. Ale wybór i tak należy do użytkownika.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]