Dell Inspiron 1526 - Nie uruchamia się po roku spoczynku

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
zi
ziom
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2013, 06:54

Dell Inspiron 1526 - Nie uruchamia się po roku spoczynku

Postautor: ziom » 21 paź 2019, 07:17

Witam
Proszę o pomoc w następującej sprawie.
Dell Inspiron 1526 przestał się uruchamiać po rocznym odpoczynku w torbie, która była schowana w szafie dlatego wykluczam upadek lub inną usterkę mechaniczną.

Screenshot_20191021-070546.png


Czerwona strzałka pokazuje diodę , która świeci się cały czas. dwie zielone strzałki pokazują diody , które migają.
Znalazłem gdzieś w sieci, że te migające diody odpowiadają za informację o konkretnym kodzie błędu i jest to prawdopodobnie uszkodzenie gniazda / gniazd RAM lub uszkodzenie kości pamięci RAM.
Podmieniałem kości RAM na różne konfiguracje i w różnych gniazdach kości, ale nic nie pomogło.
Użyłem innej kości z innego laptopa i też nic nie pomogło.
Jestem w stanie jeszcze coś zrobić sam czy mam się udać prosto do serwisu aby naprawić czy może prosto do miejsca utylizacji sprzętu ? ;)
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 1526 - Nie uruchamia się po roku spoczynku

Postautor: piotr_solek » 28 paź 2019, 21:49

Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności, to pozostaje oddać go komuś do przeglądu. Ja bym jeszcze raz sprawdził porty i same kości (przetarł i przedmuchał. Start z jedną kością nawet jeśli to będzie 256GB. Ten model może zresztą nie obsługiwać większych pojemności, więc trzeba mieć to na uwadze. Bateryjka w środku może wymagać wymiany..


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
zi
ziom
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2013, 06:54

Re: Dell Inspiron 1526 - Nie uruchamia się po roku spoczynku

Postautor: ziom » 10 lis 2019, 08:05

Wymieniłem baterie CR2032 i laptop ożył.
Na niebieskim tle wyświetlił się ekran z przeróżnymi testami , które trwały około godzinę.
Dzięki za podpowiedź.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]