Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue screen)

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ba
barkopec
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015, 12:28

Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue screen)

Postautor: barkopec » 25 paź 2015, 12:44

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadkowego problemu ze zintegrowaną kartą graficzną.

Aktualnie laptop działa na systemie win10, jest n bieżąco aktualizowany i czyszczony. Problem pojawił się około miesiac temu.
Pierwsze objawy jakie zauważyłem to brak wybudzania ekranu po zamknięciu klapy (mam ustawione, żeby zamknięcie nie powodowało wyłączania/usypiania laptopa). Co jakiś czas po dłuższym działaniu otworzenie urządzenia nie włącza ekranu i jedyne co mogę zrobić to twardy reset przez przytrzymanie włącznika.
Drugi objaw to ekran blue screen z komunikatem o problemie z kartą graficzną i restart komputera po podłączeniu kabla hdmi do gniazda lub jego odłączenie. Po restarcie wszystko oczywiście działa bez problemu, ale w momencie wpięcia lub wyjęcia kabla pojawia się w/w komunikat.
Trzeci objaw - próba reinstalacji sterownika grafiki intel kończy się niebieskim ekranem i komunikatem błędu o karcie graficznej.
Czwarty objaw - próba testu komputera przez aplikację SupportAssist kończy się niebieskim ekranem w momencie przejścia do testu karty graficznej Intel.

Co ciekawe, po resecie laptop działa w porządku aż do kolejnej próby z w/w czynności.

Nie mam pojęcia jak wymusić działanie tylko karty Nvidia żeby sprawdzić czy na niej będą się pojawiały w/w problemy.

Proszę o pomoc, chciałbym uniknąć reinstalacji całego systemu (laptop ma raptem niewiele ponad rok) a już tym bardziej wysyłki do serwisu (pracuję na laptopie) i nie mogę chwilowo zostać bez komputera.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
MarekatDell
Dell Polska
Posty: 429
Rejestracja: 12 wrz 2013, 08:47

Re: Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue scre

Postautor: MarekatDell » 26 paź 2015, 09:47

Witaj.

Pobierz aplikację Dell SupportAsissts - http://dell.to/1Dno8TL i przetestuj komputer.
Daj znać i wyślij wyniki.

Czy ten sam problem występował podczas pracy na innym systemie operacyjnym Windows?


Pomoc techniczna online: http://dell.to/1hSq20B | Stan zamówienia: http://dell.to/1lHzKc0 |
Infolinia: 022 5795 700 | Formularz e-mail: http://dell.to/1p6GM6l | Aplikacja SupportAssist: http://dell.to/1tEnira

#Iwork4Dell
ba
barkopec
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015, 12:28

Re: Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue scre

Postautor: barkopec » 26 paź 2015, 17:53

Dziękuję za odpowiedź. Tak jak napisałem powyżej użyłem już aplikacji Dell SupportAsissts i za każdym razem kończy się to tak samo, czyli błędem, niebieskim ekranem i restartem komputera. Postaram się zrobić zdjęcie ekranu gdy pojawi się treść komunikatu, bo chwilkę to się wyświetla. Poniżej załączam prtscr z Dell SupportAsissts.

Po kontakcie z infolinią Dell'a dowiedziałem się tylko, że to nie jest ich wina i nie mają jak pomóc. No i że to problem producenta karty graficznej, tylko że kupując laptop Dell nie kupiłem każdej części osobno, a urządzenie jako całość... Jak tak dalej pójdzie to poważnie pomyślę nad przesiadką na stabilnego Mac'a.

EDIT: Problem na win8/8.1 nie występował, ale też nie jestem w stanie stwierdzić, czy pojawił się zaraz po aktualizacji do Win10 czy po jakimś czasie, ale raczej z nastawieniem na to drugie, być może po którejś aktualizacji sterownika grafiki. Niestety tak jak napisałem próba odinstalowania sterownika kończy się restartem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue scre

Postautor: piotr_solek » 27 paź 2015, 17:14

By wykluczyć, samemu, problem powstały być może po aktualizacji do win 10 trzeba użyć drugiego dysku. Jeśli nie chcesz na razie robić reinstalacji (która i tak cię może czekać) to jedyne wyjście.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
ba
barkopec
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2015, 12:28

Re: Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue scre

Postautor: barkopec » 27 paź 2015, 18:21

Ok, mam drugi dysk, ale co masz dokładnie na myśli? Swoją drogą można na stałe włączyć kartę graficzną nvidia? W bios takiej opcji nie znalazłem.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell Inspiron 15 7537 problem z grafiką Intel (blue scre

Postautor: piotr_solek » 28 paź 2015, 08:54

Ja bym postawił system Windows 8.1 lub 10 z kompletem sterowników. Test. Jak się powtórzy problem to serwis będzie się cieszyć. Co do grafiki to poszukaj na necie o technologii Nvidia's Optimus.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]