Dell Inspiron 1300 problemy z WiFi i wyjściem z hibernacji

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ga
Gargamel
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2012, 23:14

Dell Inspiron 1300 problemy z WiFi i wyjściem z hibernacji

Postautor: Gargamel » 07 gru 2012, 00:09

Witam. Kolega przywiózł mi z USA sprzęcik jak w tytule 6,5 roku temu, i do pewnego czasu byłem z niego bardzo zadowolony, a od pewnego czasu trochę mniej. Zwykle hibernowałem system, a zamykanie i restart robiłem sporadycznie i wszystko było OK ale do czasu. Problemy objawiają się tym, że:
1. czas wychodzenia z hibernacji trwa wieki,
2. co któreś wyjście z hibernacji gubi sterownik Dell Wireless WLAN Card Utility i nie ma połączenia WiFi
3. rozwiązaniem jest restart ale zamykanie systemu trwa wieki x10, w trakcie zamykania systemu pojawia się komunikat: coś tam, coś tam (chyba brak odpowiedzi) HSM SINK WINDOW
4. uruchamianie systemu trwa czas normalny bez żadnych problemów, zamykanie po normalnym rozruchu też idzie bez problemów i zasadniczo wszystko działa OK oprócz małej ciekawostki: zdjęcia zapisane na pulpicie otwiera dziwnie długo
5. proszę nie doradzać abym nie używał hibernacji bo jest mi ona potrzebna kiedy nie skończyłem pracy i mam otwartych wiele okien i programów
6. używam programu antywirusowego Eset Smart Security aktualizowanego na bieżąco
7. instalowałem ponownie system na świeżym dysku i problem powrócił ale ciężko określić z czym był związany gdyż oprócz sukcesywnego wgrywania potrzebnych programów Windows zbierał swoje aktualizacje. Wyczytałem gdzieś na obcojęzycznych stronach o podobnej przypadłości ale nikt nie wpadł na pomysł co się dzieje
8. według mojej teorii sterownik karty sieci WiFi powoduje konflikt z którąś aktualizacją Windowsa. Sterowniki do tej karty niestety nie są już aktualizowane i mają już kilka lat więc jeśli moja teoria jest prawdziwa nie da się z tym nic zrobić oprócz posiadania niezaktualizowanego Windowsa (max. SP2)
9. w puncie wyżej jest tylko moja teoria, może ktoś wie co to za przypadłość i jak ją usunąć - będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam


Ga
Gargamel
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2012, 23:14

Re: Dell Inspiron 1300 problemy z WiFi i wyjściem z hibernacji

Postautor: Gargamel » 08 sty 2017, 21:48

Problem dawno rozwiązany... padł napęd DVD i powodował konflikty sprzętowe...


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]