Dell inspiron 13 5368 - trzaski w głośnikach

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Di
Dion
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:14

Dell inspiron 13 5368 - trzaski w głośnikach

Postautor: Dion » 05 mar 2017, 23:24

Trzy dniowy laptop , pierwsza instalacja , upgrade win10 i sterowniki dell, a tutaj poza nie dzialajacym ekranem dotykowym , trzaski w głośnikach . Chyba to nie jest normalne . Czy ktos mial takinprzypadek w nowiutkim sprzecie ? Czy to moga być sterowniki czy tez wina glosnikow w laptopie ?


gr
greg_peck
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:22

Re: Dell inspiron 13 5368 - trzaski w głośnikach

Postautor: greg_peck » 24 maja 2017, 21:35

Widzę, że problem jest grubszy niż się spodziewałem .
mam 5568, pierwszy raz trzaski w głośnikach były dość intensywne, raczej charczenie głośników przy każdym odtwarzanym dźwięku. wymienili płytę główną i głośniki na gwarancji. teraz trzaska mi w momencie wyciszania głosu, rozpoczęcia odtwarzania filmu muzyki, zamykaniu stron w chrome, odpalaniu systemu i zamykaniu go, także jak dźwięk jest wyciszony. jak odinstalowałem sterowniki przestało.
zainstalowałem z 15 wersji sterowników do wszystkiego i nic (2 tygodnie z tym walczę) .

linią obrony della jest to że to wina sterowników a nie ich sprzętu. sprawdziłem że jak wyłączam bios to także jest trzask/stuknięcie słyszalne. z tego wynika że to wina płyty głównej.

dam komputer do lokalnego informatyka może on coś pomoże (może się mylę) jeśli nie to wyślę do nich z opisem usterki.

dodatkowo tzw. specjalista od della mało sprytnie złożył komputer i teraz włącznik słabo styka i często naciskam 2-5 razy żeby włączyć komputer.

słabo jak na della.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell inspiron 13 5368 - trzaski w głośnikach

Postautor: piotr_solek » 26 maja 2017, 12:52

Faktycznie kiepsko to wygląda. Ja bym to oddał.. od razu. Inna sprawa , że instalowanie różnych wersji sterowników też utrudni diagnozę . Przywróć ustawienia fabryczne. Wyłącz aktualizacje. Sprawdź czy jest zadowalający dźwięk. Przy braku poprawy. . Sprawdź aktualizacje bios, dźwięk. Jeśli to samo to domagaj się zwrotu lub wymiany na produkt pozbawiony wady. Nie kupujemy towaru by się z nim męczyć już ma samym początku.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2017, 00:07 przez piotr_solek, łącznie zmieniany 1 raz.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
gr
greg_peck
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:22

Re: Dell inspiron 13 5368 - trzaski w głośnikach

Postautor: greg_peck » 26 maja 2017, 20:13

ja w swoim: zainstalowałem bios ze strony della, najnowsze sterowniki nie instalują się (tylko te przez win update) wyskakuje błąd 0001. grafikę ściągnąłem także przez win update. bez zmian.
Dałem do dwóch firm które zajmują się naprawami z zastrzeżeniem aby tego nie naprawiali "na siłę" bo komp na gwarancji. diagnoza że układ odpowiedzialny za głośność jest nawalony. się zadzwoni, albo lepiej dam znajomemu pyskatemu informatykowi zadzwonić niech się kłóci.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]