Dell G5 5587 SSD umarł?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
in
indurdsyc
Posty: 25
Rejestracja: 03 lis 2013, 01:25

Dell G5 5587 SSD umarł?

Postautor: indurdsyc » 16 lis 2019, 20:44

Cześć wszystkim, przychodzę z mam nadzieję małym problemem :D. No więc od początku, grałem w grę z odpalonym google chrome w tle i nagle SSD zaczyna wydawać głośne dźwięki, na ekranie pojawił się bluescreen, który na początku przez kilka sekund był zniekształcony. Windows poinformował mnie, że zbiera informacje o błędzie, a gdy miał już 100% przez dobre kilka minut chciałem to przyspieszyć i wyłączyłem laptop przyciskiem. Potem uruchamiając laptopa bardzo długo wyświetla się logo della, pojawił się ekran pre boot performance check, który pokazał mi sporo błędów jednak niestety w stresie zapomniałem zrobić im zdjęcia albo coś. Po wielu różnych próbach kilkukrotnie pojawiło się, że system nie wykrywa dysku "no boot service", gdzieś w biosie wyświetliłem dyski i był tam tylko HDD. Czy to znaczy, że mój SSD umarł na amen? Mogę go jakoś odratować? Nie ukrywam, że miałem tam kilka ważnych rzeczy.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 774
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell G5 5587 SSD umarł?

Postautor: piotr_solek » 18 lis 2019, 19:02

Wyciągnij dysk i podłącz jako zewnętrzny do innego komputera. Spróbuj odzyskać/odbudować strukturę partycji dysku. Google pomogą. Jeśli się nie powiedzie, to reinstalacja systemu wg utartego schematu.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], ted