Dell G3 - głośny wentylator

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
go
godles2
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019, 09:39

Dell G3 - głośny wentylator

Postautor: godles2 » 15 lut 2019, 10:00

Cześć,

W grudniu zeszłego roku zakupiłem nowy Dell G3 3579. Już od początku sprawiał problemy pod kątem działania wentylatorów, więc na początek zostały wymienione dwa wentylatory i problem zniknął na jakieś pół dnia po czym wrócił ponownie. Kolejna akcja serwisowa obejmowała już wymianę płyty głównej i systemu chłodzącego. Działanie wentylatorów jest może nieznacznie cichsze natomiast uniemożliwia w dalszym ciągu komfortową pracę.

Po kolejnym zgłoszeniu serwisowym z mojej strony, tłumacząc, że laptop w dalszym ciągu działa głośno i może wskazana byłaby wymiana na inny egzemplarz otrzymałem z serwisu odpowiedź, że zostały już wymienione kluczowe komponenty a głośniejsza praca tego modelu może wynikać, ze specyfikacji technicznej jednostki.

Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł, co jeszcze można zrobić w tym temacie, chyba, że wszystkie G3 działają zawsze tak potwornie głośno ?

Pozdrawiam


mo
mohinder
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:21

Re: Dell G3 - głośny wentylator

Postautor: mohinder » 28 lut 2019, 06:31

Witam
Co prawda nie posiadam G3 tylko XPS 15 9570 I w nim wentylatory równiez pracuja tak, ze je slychac co dla mnie jest normalne a dla innych moze byc wlasnie potwornym halasem. Wiem, ze ludzie lubia sie czepiac czego do czego nawet nie mozna sie przyczepic. Mowie to na przykladzie Surface Pro 4 ktorego rowniez posiadam. przed zakupem czytalem rencenzje w ktorych recenzenci wszedzie powtarzali ten nieznosny halas wentylatora jest nie do zaakceptowania. Jednak I tak kupilem. I faktycznie jak juz mocno obciazylem tablet to wlaczal sie wentylator I cos tam bylo slychac ale powiedzialbym raczej, ze to byl szymo przelatujacej muchy wiec wybacz ale Twoje slowa "potwornie glosno" mysle, ze sa przesadzone. Wentylator ma to do siebie ze tnie powietrze I przepycha je przez kratki wentylacyjne I to musi wytwarzac jakis dzwiek. Moze zrobmy cos takiego, obciaz komputer tak zeby wentylatory pracowaly na maksa, przyloz w najglosnieszym miejscu telefon z wlaczona aplikacja mierzaca poziom dziweku I podaj wartos tutaj. Ja zrobie to samo tylko powiesz mi jakiej aplikacji uzyles, zeby byla ta sama. Jetem ciekaw tego potwornego halasu.
A taka rada czy rozgladales sie za podkladka ulatwiajaca chlodzenie laptopa?


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]