DELL 7110_podświetla klawiaturra

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ma
marsok5327
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2019, 08:27

DELL 7110_podświetla klawiaturra

Postautor: marsok5327 » 26 lis 2019, 09:42

Witam Wszystkich.
Mam pytanie odnośnie wymiany standardowej klawiatury na podświetlaną. Takowa jest dostępna dla modelu DELL7110. Przy okazji wymiany dysku na ssd chciałem podmienić powoli padająca klawiaturę (problemy z niektórymi przyciskami). Po odpięciu klawiatury i zdjęciu obudowy górnej nie mogę zlokalizować slotu do wpięcia zasilania podświetlenia. Jedyny slot nie użyty na płycie głównej znajduje się pod górną obudową (brak otworu pod niego). Moje pytania brzmią:
- gdzie takowy slot zasilania powininien się znaleźć (może ktoś z forumowiczów widział, gdzie zlokalizowany jest taki slot)
- czy slot wskazany na zdjęciu może służyć do zasilenia podświetlenia i jeśli tak to czy w laptopie nie posiadającym podświetlanej kalwiatury obudowa może być popprostu nie przygotowana do wpięcia innej ( z oświetleniem LED) i należałoby w niej wykonać dodatkowy otwór.

Dodam dodatkowo, że na podstawie zdjęcia klawiatury z podświetleniem led wynika, iż kabel zasilający powinien zostać zagięty prawdopodobnie pod katem 90 stopni (taśemka służąca do podpięcia taśmy zasilającej musi się obrócić o 180 stopni aby była łatwo dostępna podczas wpinania do slotu).
Za pomoc z góry dziękuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: DELL 7110_podświetla klawiaturra

Postautor: piotr_solek » 28 lis 2019, 10:33

Wejście na dodatkową taśmę, musi znajdować się w zasięgu taśmy. Zaznaczony port wygląda na odpowiednie miejsce dla tej taśmy. Niestety umiejętności druciarskie mogą okazać się niezbędne. Przynajmniej ja bym spróbował..
ps możesz poszukać w wyszukiwarce "palmrest" dla swojego modelu i zobaczyć, czy są jakieś przystosowane, bo może też się tak zdarzyć, że podświetlenie jednak nie będzie działać, stad jest zakryte.

W sumie to pierwszy raz widzę , że port jest zakryty. Klawiatury często są/były kompatybilne z kilkoma modelami. Niestety sprzedawcy często kopiują informacje bez praktycznej wiedzy...odnośnie modeli. Swoją drogą ciekawe , co sam sprzedawca by zasugerował.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]