Dell 5558 wylogowanie z Windows

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Ma
Marek7
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2020, 18:11

Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: Marek7 » 04 kwie 2020, 18:24

Witam
Problem mojego komputera to wylogowywanie się z windows , polega to na tym że nagle znika obraz po ok. 2 sekundach gaśnie podświetlenie klawiatury , po krótkim przyciśnięciu klawisza zasilania lub ( dwukrotne stuknięcie w touch pad ) od razu pojawia się ekran logowania do systemu , po wpisaniu hasła , wszystkie używane programy wcześniej są nadal włączone . Opisana usterka występuje sporadycznie , raz na miesiąc , czasem 3 razy tygodniu . Pomoc Microsoft uważa że to problem sprzętu , natomiast Dell uważa że jak wszystkie sterowniki są zainstalowane poprawnie to sprzęt jest sprawny .
Oczywiście wyłączyłem hibernację , uspienie .

Konfiguracja komputera to : i7 5500u , 16gb ram, ssd, dwie karty graficzne , windows 10


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: piotr_solek » 04 kwie 2020, 19:22

A ja napiszę, że moim zdaniem, to żadna usterka. Takie "problemy", to kwestia ustawień systemu.

Opisany przez Ciebie efekt, po wylogowaniu występuje, kiedy przełączasz się miedzy użytkownikami. Wtedy po ponownym zalogowaniu, masz stan z przed "wylogowania" (przełączenia użytkownika). Wylogowanie nie jest równoznaczne z wyłączeniem komputera, ale to chyba oczywiste...więc hibernacja, czy uśpienie nie ma tu nic wspólnego. Komputer ma oddzielne profile zasilania na baterii oraz zasilaczu, więc trzeba to mieć na uwadze.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Marek7
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2020, 18:11

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: Marek7 » 08 kwie 2020, 22:34

Tylko ja się nie przełączam miedzy użytkownikami , ja mam tylko jednego użytkownika.

Co do profili zasilania to na obu wyłączyłem uśpienie ,hibernację.

Jedynie co ostatnio zauważyłem , że naciśniecie klawisza Fn + insert , powoduje też wylogowanie z systemu (nacisnąłem przez przypadek zamiast Fn + PrtScr ).
Lecz czasem nie dotykam nawet komputera i też nagle z bliżej nieznanego powodu windows się wylogowuje.


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: piotr_solek » 09 kwie 2020, 13:11

Marek7 pisze:Tylko ja się nie przełączam miedzy użytkownikami , ja mam tylko jednego użytkownika.
Jedynie co ostatnio zauważyłem , że naciśniecie klawisza Fn + insert , powoduje też wylogowanie z systemu (nacisnąłem przez przypadek zamiast Fn + PrtScr ).
Lecz czasem nie dotykam nawet komputera i też nagle z bliżej nieznanego powodu windows się wylogowuje.

Komputer po ustawionym okresie bezczynności też przejdzie w tryb blokady. I to jest normalne zachowanie (tak samo jak w telefonie). Klawisz funkcyjny tak jest przypisany, więc trzeba poszukać, jak to zmienić.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
Ma
Marek7
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2020, 18:11

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: Marek7 » 11 kwie 2020, 01:52

Ok. Można byłoby założyć że trzeba ustawić czas okres bez czynności , tylko problem w tym że windows wylogowuje się raz po 5 minutach bez czynności , a czasem po 10 sekundach bezczynności ...


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: piotr_solek » 11 kwie 2020, 14:45

Nagraj wideo. Dalej nie wiadomo, czy masz na myśli zasilanie z gniazdka, czy z baterii. To są dwa oddzielne profile działania.

Albo sprawdzasz (np przywracasz ustawienia standardowe) wszystko gruntownie, albo pozostaje reinstalacja systemu. To drugie jest najszybszym rozwiązaniem.
Trzeba brać pod uwagę , to że na jakimś etapie aktualizacji systemu "problem" znowu się pojawi. Będziesz już wtedy bardziej świadomy i szybciej wyłapiesz moment, kiedy nastąpi zmiana.

Możesz też skontaktować z jakimś serwisem, który zdalnie połączy się z komputerem w poszukiwaniu konfliktu.

Dodatkowo nic nie wiadomo o pozostałych programach z poza systemu. Mam na myśli programy narzędziowe w tym antywirusowe kombajny.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
mi
mikiold
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2020, 17:32

Re: Dell 5558 wylogowanie z Windows

Postautor: mikiold » 20 kwie 2020, 20:02

Cześć.
Mam podobny problem na dellu e5450 - co jakiś czas laptop się usypia.
Sterowniki najnowsze i BIOS zaktualizowany,kombinacje w systemie win 10 nie dały żadnych efektów.
Teraz wykonuję instalację 10 do wersji 1909.
w logach doczytałem się " osiągnięto poziom uruchomienia baterii Critical" " lokalny adapter nie obsługuje ważnego stanu kontrolera funkcji Low Energy "
Ciekawi mnie jaki efekt da ta instalacja...
Może już ktoś skutecznie rozwiązał podobny problem proszę o podpowiedź.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]