Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
da
damianzap
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:44

Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: damianzap » 21 paź 2017, 20:31

witam,
posiadam laptop dell 5547 w którym usb 3.0 przerywa oraz karta graficzna nie przełącza się i cały czas laptop działa karcie zintegrowanej, przegrywałem juz system pare razy oraz sterowniki i nic , proszeee o pomoc bo nie wiem co juz robic


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: piotr_solek » 23 paź 2017, 20:35

Przełączanie "grafik"i to automatyczny proces (trzeba o tym poczytać by zrozumieć zasadę). Przerywa usb 3? Zwalnia czy przerywa proces (kopiowania)?To może być zależne od wielu czynników i instalowanie na oślep nowych systemów mija się trochę z celem. Nie podałeś żadnych ważnych szczegółów. Sprawdź sobie aktualizacje do obecnie używanego systemu bo mogła wyjść jakaś poprawka rozwiązująca w/w problemy.

A już tak na marginesie przeczytałem jak sprzedawcy reklamują tą 64 bitową kartę AMD : "Niezwykła wydajność z AMD Radeon
Laptop został wyposażony w układ graficzny AMD Radeon. Jest on w pełni zgodny z najnowszym DirectX 11 oraz Shader Model 5.0, dzięki czemu nigdy nie przeoczysz żadnego graficznego detalu podczas rozgrywki! Od teraz możesz cieszyć się multimediami oraz oglądać materiały wideo w pełnej rozdzielczości Full HD (1080p)." To, że karta ma okrojona przepustowość to już nie wspomną.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
damianzap
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:44

Re: Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: damianzap » 24 paź 2017, 19:15

usb nagle przerywa ,tak jakby się resetuje nie ma zasady za którym razem ale praktycznie za kazdym razem w róznym momencie.mam windowsa 7 s1 ,wgrałem najnowsze sterowniki i to nie pomogło ,w amd ustawiłem przełączanie ale system amd analized nie pokazuje ze amd pracuje a gry widza zintegrowana i tną. tak na marginesie w laptopie brata lenovo tez jest problem z tą kartą ...


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: piotr_solek » 24 paź 2017, 20:45

Nie karta, tylko system AMD kiepsko tym zarządza. A na niektórych ustawieniach grafika intela, pozornie, może mieć lepszą wydajność.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.
da
damianzap
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2017, 18:44

Re: Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: damianzap » 24 paź 2017, 21:29

najbardziej zalezy mi na tym usb 3.0 bo jak podłącze pod port pendrive 2.0 to nie przerywa a dysk 3.0 obojętnie jaki a posiadam 4 to każdy przerywa tylko na tym laptopie oraz adapter karty sieciowej który jak pokaże ze wykrył usb 3.0 to komputer tez go wywala po jakimś czasie a zarządzanie energią też już sie bawiłme


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Dell 5547 usb 3.0 ,karta graficzna.

Postautor: piotr_solek » 25 paź 2017, 11:04

Mam tak z jednym chińskim dyskiem , który powinien działać na usb 3.0. Nośniki innych marek działają tylko ta jedna nie chce. Złożona kwestia bo może być problem z kompatybilnością , rzadziej sterownikami, uszkodzonym plikiem czy nawet programem antywir blokujacym kopiowanie pliku lub folderu. Na win 8/10 port 3.0 powinien działać na standardowych sterownikach. Tylko niektóre starsze modele bywają problematyczne. Czasami zwykły update systemu po świeżej instalacji może poprawić sytuację.


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]