Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ko
korikolo
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:48

Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: korikolo » 31 sty 2014, 14:09

Komputer dopiero zakupiony - zainstalowałem W8 i przeprowadziłem aktualizację do W8.1
Problem polega na tym, że nie potrafię (nie wiem jak) wznowić pracę ekranu po jego wygaszeniu przez system.
W opcjach zasilania mam ustawione <Wyłącz Ekran> po 5 min na zasilaniu z sieci.
Ekran po 5 minutach się wyłącza ale po zainicjowaniu jakieś akcji (myszka, klawiatura) powinien się chyba włączyć a tego nie robi - komputer pracuje bo słychać dźwięki i pracę wentylatorów kontrolki działają a ekran się nie wybudza.
No i jeszcze klawiatura wygląda wtedy na nieaktywną (kontrolk caps lock się nie zaświeca) ???
Może ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć.


ma
maikekula
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2014, 15:15

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: maikekula » 02 lut 2014, 15:19

hej. ja tez mam ten komputer dosłownie od 2 dni i mam identyczny problem, jedynie reset. bo inaczej za nic sie nie chce wybudzic, własnie przy włączaniu zauważyłam też, zę ma diody pod włacznikiem, co w innym dellu mi sugerowało w jakim stanie jest aktualnie laptop ;/
będę ten problem reklamować, to jakiś absurd.


ne
nero1979r
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:03

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: nero1979r » 02 lut 2014, 19:33

Witajcie.
Ja tez miałem taki problem na laptopie 15r 5537. Rozwiazalem go przypadkiem , ale podziele sie z Wami tym.
Po zakupie laptopa wszystko sie ladnie zainstalowalo i chodzilo. Pozniej wgralem najnowsze sterowniki do karty AMD RADEON 8670m i tu wlasnie wystapil taki problem z obudzeniewm. Nie moglem go wogole obudzic pomagal tylko RESET. Sprobujce odinstalowac sterowniki (calkowicie od karty dedykowanej ) i zobaczcie co sie dzieje , czy wystepuje ten problem. Ja teraz na nowo zainstalowalem w8 x64 nie aktualizowalem do 8.1 i mam zainstalowane sterowniki ze strony dell i wszystko jest ok.

Mam nadzieje ze troszke pomoglem.

Pozdrawiam


mi
miccey
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2014, 21:40

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: miccey » 04 lut 2014, 22:22

W 15R 5573 jest dokładnie to samo . Aktualizacja do W8.1 wprowadza zamieszanie... Tylko powrót do W8 eliminuje ten problem. Zgłosiłem problem do Microsoftu do dz. technicznego i maja dać znać...


ma
maikekula
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2014, 15:15

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: maikekula » 05 lut 2014, 05:29

1. Upgrade BIOS to A06.

2. Download (do not install yet) the drivers for Windows 8.1 from DELL's site (not from the manufacturers) for Chipset x 2 and Display x 2. These are the ones in the attached image.



3. Go to Device manager and uninstall the Device AMD Radeon 8800M. Check the box to uninstall ALL software from this device.

4. From Programs and Features uninstall all AMD-CATALYST software. I had only 1.

5. Install all drivers EXCEPT the one for VIDEO_AMD - the first one in the image above.

6. Restart.

7. Check if the AMD device is still uninstalled if not go to step 3.

8. Install the driver "Video_AMD....". This is the driver for AMD Radeon 8800M and above the first one in the image.

9. Restart.

It should now work.

u mnie działa
Pozdrawiam :)


Ma
Maca
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2014, 22:50

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: Maca » 17 lut 2014, 22:55

Ja znalazłem rozwiązanie problemu na stronie sklepu gdzie kupowałem lapka "Panel Sterowania - Opcje Zasilania - Ustawienia Systemowe: Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) - trzeba odznaczyć i problem z zawieszaniem przy zamykaniu rozwiązany" - u mnie pomogło

Źródło: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... z2tcS1wNm5


Ra
Rafal_dell
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2014, 09:26

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: Rafal_dell » 02 mar 2014, 09:38

Witam mam ten sam problem. Przeinstalowałem wszystkie sterowniki problem z wybudzeniem po wyłączeniu ekranu znikną ale pojawiło się to samo przy zamykaniu systemu i gdy zamykam pokrywe czarny ekran laptop nie reaguje ;/;/;/ ma ktos jeszcze jakiś pomysł??


pa
paletron
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2014, 15:30

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: paletron » 04 mar 2014, 15:33

Witam, nalezy na stronie support.dell.com wpisac nr Service Tag swojego komputera, wyszukac sterownik pod Win 8.1 karty graficznej ATi i zainstalowac. Wczesniej odinstalowac stary kompatybilny tylko z wersja 8. Problem wybudzania zniknie.
Pozdrawiam


co
coy
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2014, 18:36

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: coy » 30 cze 2014, 18:37

Czy jest już w końcu jakieś skuteczne rozwiązanie tego problemu?


kr
kryspus
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2015, 21:28

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: kryspus » 02 sty 2015, 21:37

No u mnie właśnie pojawił się ten problem po tym jak zainstalowałem nowe serowniki ze strony producenta uradowany bo wreszcie mogę pograć w moją gierkę przy 60fps zamiast przy 2fps, gdy gra byłą niegrywalna. Teraz dowiaduje się, żeby móc wybudzić ekran muszę wrócić do starych sterowników, które nie spełniają w pełni swojej funkcji.
Btw. To moja pierwsza styczność z w8 tudzież 8.1 a właśnie musiałęm rozwiażywać problem braku całkowitego zamykania się systemu.
Nie wiem czy to wina ósemki czy współpracy della z ósemką ale nie mogę sobie przypomnieć sytuacji z przeszłości, gdzie miałbym takie problemy z systemem. Chyba nawet z w95 nie było tyle problemów.

Wracając do problemu, jeżeli ktoś natrafi na jakieś normalne rozwiązanie bez kompromisów to będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam forumowiczów :)


kr
kryspus
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2015, 21:28

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: kryspus » 03 sty 2015, 10:20

Cytuję użytkownika Oleju:
Znalazłem rozwiązanie problemu.
Konieczne jest odinstalowanie sterowników, najlepiej przez Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym. .
Później należy zainstalować sterowniki Intel, nie ze strony Della - plik musi nazywać się Win64_15338.exe - wersja sterownika 3345 nie jest dostępny na stronie INTEL, trzeba go znaleźć z innego źródła. Po instalacji należy zrestartować komputer.
Po restarcie należy zainstalować sterowniki AMD CCC, też nie ze strony DELL tylko z archiwalną wersje 13.9 - nazwa pliku 13-9_mobility_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe , również dostępna z innych źródeł (sam bez problemu znalazłem w GOOGLE).
Po instalacji również konieczny restart.
Od tego momentu wszystko gra, gry maksymalnie wydajne, nie ma problemów z hibernacją, wyłączaniem, nie trzeba odhaczać szybkiego startu, komputer startuje w 14 sekund. Mam nadzieje, że komuś się to przyda.
Pozdrawiam !

Tekst skopiowany ze strony http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-windows_install/problemy-z-windowsem-81-na-laptopie-firmy-dell/016aa168-0be9-4e9a-b777-c2d812175dd0?page=2

Na dzień dzisiejszy jest to chyba jedyne skuteczne rozwiazanie.
Pozdrawiam Forumowiczow :)


fi
fixeo
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2015, 16:44

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: fixeo » 05 lut 2015, 13:44

Potwierdzam wpis kryspus'a
Po instalacji tych sterowników wszystko działa jak trzeba!


Naprawa laptopów, serwis Dell, naprawiamy pogwarancyjnie
http://www.fixeo.pl/serwis_dell
eg
egon1987
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2015, 18:02

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: egon1987 » 08 lut 2015, 18:09

Witam wszystkich użytkowników! Odkopuję temat

Mam laptop DELL 5737 z kartą AMD HD 8870. Laptop został zakupiony w połowie tamtego roku z win 8.1. Nie było z nim żadnych problemów do usterki płyty głównej w listopadzie (przyjechał serwis i wymienił na nową). Poprzednia została wymieniona, bo komputer w ogóle się nie chciał włączyć. Od tamtego momentu było przez chwilę ok, wybudzał się, pracował normalnie. W dosyć niedługim czasie zaczął się wieszać. Postawiłem Win od nowa poprzez wrócenie do instalacji fabrycznej i nadal się zawieszał. W końcu na początku stycznia Dell ponownie mi przysłał serwisanta i wymienił dysk twardy zostawiając mi płytę z Win 8. Zainstalowałem system i wszystko było ok do momentu aktualizacji na Win 8.1. Oczywiście się nie wybudza, zawiesza się przy normalnej pracy. Próbowałem rozwiązań ze sterownikami itd. Wrócenie do starych sterowników dają efekt z wybudzaniem, ale nie powodują braku zawieszania komputera. Ktoś ma jakieś rozwiązanie na to? Komputer był w pełni sprawdzany przez aplikację della diagnostyczną w biosie, a także wiele programów software. Zapewniam, że podzespoły są w pełni sprawne, chyba, że to wina płyty głównej. Może na początku był delikatnie inny model?


Jakieś pomysły?

P.S Chwała tym co przeczytali to do końca ;)


Ka
Karoolcia
Dellmania SuperUser
Posty: 262
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:20

Re: Dell 17R 5737 problem z wybudzaniem ekranu

Postautor: Karoolcia » 11 lut 2015, 19:11

Wydaje mi się, że problemem jest tutaj aktualizacja. Nie wiem czy źle się pobrała lub źle się zainstalowała, albo brakuje jednego pliku. Bo skoro na Windowsie 8 nie było żadnych problemów, to coś musi być na rzeczy.
Myślę, że ręcznie spokojnie mógłbyś zainstalować tą aktualizację, wysyłam Cię do tego artykułu:
http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... indows-8-1


Dell Inspiron 15 3537, 15", Intel Core i7-4500U CPU 1,8 - 3GHz, Windows 8.1 64bit, 8GB RAM, pojemność dysku 1TB, grafika AMD Radeon HD 8850M + Intel HD Graphics 4400.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]