Długie uruchamianie po dołożeniu drugiego dysku

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
Kr
Kristof128
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:33

Długie uruchamianie po dołożeniu drugiego dysku

Postautor: Kristof128 » 17 gru 2017, 23:50

Witam.
Posiadam laptopa Dell Inspiron 7567, który w podstawowej konfiguracji posiadał tylko dysk SSD na złączu M.2. Po jakimś czasie postanowiłem dołożyć drugi dysk w fabrycznie przygotowane miejsce wewnątrz laptopa (złącze SATA dysk HDD). Na dysku przechowywane są dane nie ma tam innego systemu ani nic z tych rzeczy. Problem wygląda tak: po dołożeniu drugiego dysku system zaczął uruchamiać się zdecydowanie wolniej tj. zaraz po starcie na logu DELL komputer sobie czeka około 15 sekund zanim cokolwiek się ruszy. Sam system jak zacznie się uruchamiać to trwa to ze 4 sekundy. Po wyciągnięciu dysku dodatkowego problem znika - nie ma tego oczekiwania na logu DELL. System uruchamiania się poprzez bootowanie UEFI (windows 10). Podejrzewam, że może być to problem spowodowany przeszukiwaniem drugiego dysku w celu znalezienia sektora bootującego lub czegoś podobnego i rozwiązaniem może być pominięcie dysku podczas procedury bootwania tyle, że nie mam pojęcia jak to zrobić. Niestety przy takim uruchamianiu nie ma tradycyjnej listy bootwania urządzeń i mówiąc krótko nie wiem gdzie się do niej dobrać żeby czegoś nie napsuć :) Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Krzysiek


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]