[Inspiron 5521] Czarny ekran i pikanie przy włączaniu

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
wt
wtk.
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2019, 06:48

[Inspiron 5521] Czarny ekran i pikanie przy włączaniu

Postautor: wtk. » 27 maja 2019, 06:59

Cześć wszystkim,
posiadam już dosyć długo Dell Inspiron 15R 5521. Ale ostatnio dopadł go problem, mianowicie przy włączaniu komputer wyświetla czarny ekran i pika (jak na filmie). Kiedyś wystarczyło zresestować klawiszem raz, dwa - a od paru dni trzeba takich resetów zrobić z 10-15 aby się włączył.
Zrobiłem Testy na stronie Dell oraz zaktualizowałem sterowniki/bios itp. ale dalej nic. Jaka może być przyczyna i jak temu zaradzić ?
Poniżej filmik na którym widać co się dzieje z komputerem:
https://www.youtube.com/watch?v=zjtTMqM ... e=youtu.be


pi
piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 861
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: [Inspiron 5521] Czarny ekran i pikanie przy włączaniu

Postautor: piotr_solek » 27 maja 2019, 20:10

Sprawdź czy kontrolki czasem nie migają ( na pewno) lub inne sygnały dźwiękowe (policz sekwencje i wpisz w wyszukiwarkę) . 12 sek. to za mało. Uruchom pełny (40+ min) test diagnostyczny (jeśli się da) . W tle uruchom program monitorujący temperaturę przez cały okres testu.

Zrobiony wcześniej test (jaki?) nic nie znaczy, jeśli nie wiesz na co patrzyć. Nie podałeś również specyfikacji, a były przynajmniej trzy różne GPU. Piszesz , że kiedyś pojawiły się pierwsze problemy. Laptop jest z 2013. Zaglądał ktoś do "środka", choćby po to by usunąć kurz.. Bateria dobrze osadzona...jaki poziom zużycia? Zasilacz? Moduły pamięci RAM sprawdzone (pojedynczo lub inna kość na podmianę)?

Piszesz o poradę a ja mam zgadywać , co już było sprawdzone?


Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]