Chłodzenie działa na max nawet w idle - kwestia biosu?

Problemy związane z: Laptop Dell Inspiron
ug
ugly_dyer
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2012, 17:00

Chłodzenie działa na max nawet w idle - kwestia biosu?

Postautor: ugly_dyer » 10 sie 2012, 15:20

Witam wszystkich, dopiero co wczoraj zakupiłem lapka Inspiron 15R SE 7520. Problem na który się natknąłem to chłodzenie działające na max lub prawie na max, pomimo prawie zerowego obciążenia - nawet gdy jestem w biosie lub na pulpicie systemu przy 0 otwartych programów.

Podejrzewam, że może być to kwestia wersji biosu - mam wgrany release A00 - numer wskazywałby na ledwie pierwszą wersję. Niestety mam lapka z linuxem i nie mogę od razu sflashować biosu, bo dell udostępnia tylko narzędzia do windy. Dlatego zanim zabiorę się za instalację win7 chciałem zapytać, czy ktoś miał podobny problem i czy aktualizacja biosu (do jakiej wersji) pomogła?

Jeśli problem jest znaną, nierozwiązywalną bolączką sprzętową tego modelu to pomyślę o wymianie w sklepie na coś innego, bo nie mam ochoty na laptopa - suszarkę.

BTW ten bios A00 jest strasznie ubogi, nie podaje ani temperatur cpu, ani obrotów wiatraka, więc nie wiem jak sprawa wygląda od środka. Ale mam wrażenie jakby jedno nie było skorelowane z drugim.


Wróć do „Laptopy Dell Inspiron”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]